VİETNAM - LAOS - KAMBOÇYA

14 ARALIK 2024 - 26 ARALIK 2024

3000 adet minik adacıktan oluşan Halong Körfezi

Jeolojik oluşumlar ve Mağaralar

Özel teknemizle Halong körfezi turu , Mekong Nehri

Luang Prabang

Lan Xang Krallığının eski başkenti olan Luang Prabang

Pal Ou Mağarası ve Şelale Gezisi

Monkların geçiş seromonileri, pirinç şarabı imalathanesi


Kraliyet şehri Angkor Thom

Bayon Tapınak Dağı, Baphuon, Phimean Akas, Fil Teraslarını ve Kraliyet bölgesi


Program (12 gün)

1. Gün 14 Aralık 2024 CumartesiİSTANBUL-HANOI

13 Aralık Cuma gecesi saat 23:00’de İstanbul Havalimanı’nda THY kontuarı önünde buluşma ve Check in işlemleri yaptıktan sonra THY’nin doğrudan uçuşuyla saat 02:05’te direk Hanoi’ye uçuş. Aynı gün saat 15:25’te Hanoi’ye varış. Giriş işlemlerinden sonra özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde otelimize transfer. Konaklama Hanoi’de.

2. Gün 15 Aralık 2024 PazarHANOI

Sabah kahvaltısının ardından Hanoi turumuza çıkıyoruz. Bu turumuz sırasında Literatür Tapınağı, Ho Chi Minh Mozolesi ve evi, Tran Quoc pagoda, Quan Thanh Tapınağı gezildikten sonra öğlen yemeğimizi yiyoruz. Öğleden sonra Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. Konaklama Hanoi’de.

3. Gün 16 Aralık 2023 PazartesiHALONG KÖRFEZİ

Sabah kahvaltısının ardından Hanoi’den 170 km uzaklıkta, UNESCO tarafından koruma altına alınmış dünyada eşi benzeri olmayan, tam 3000 adet minik adacıktan oluşmuş Halong Körfezi’ne özel aracımızla gidiyoruz. Öğleyin Halong’a varışımızın ardından bizleri bekleyen ve geceyi de içinde geçireceğimiz özel teknemize binip körfezin muhteşem manzarası eşliğinde yol alıyoruz. Bu sırada öğle yemeğini teknede alacağız. Koyların arasından geçip bol fotoğraf çektikten sonra akşam teknemizi uygun bir yere demirleyip deniz ürünlerinden oluşan güzel bir yemek yiyoruz. Konaklama teknede.

4. Gün 17 Aralık 2024 SalıHALONG KÖRFEZİ-HANOI-LUANG PRABANG (LAOS)

Kahvaltı sonrası yine özel teknemizle Halong körfezini turlamaya devam ediyoruz. Son 10 yıl içerisinde bulunmuş jeolojik oluşumları ve mağaraları görme imkanı buluyoruz. Öğle yemeği teknede deniz ürünleri ağırlıklı olarak alınacaktır. Öğleden sonra tekneden ayrılıp tekrar özel aracımızla Hanoi’ye dönüyoruz. Yol üzerinde seramik ve el işlemeleri ile ünlü atölyelerde alışveriş yapma imkanı da bulacağız. Hanoi’ye dönüşün ardından havaalanına transfer oluyoruz. Saat 19.10’da Luang Prabang’a seyahat ediyoruz. Varışın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız eşliğinde otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Luang Prabang.

5. Gün 18 Aralık 2024 ÇarşambaLUANG PRBANG (Laos)

Kahvaltı sonrası şehrin tarihi tapınaklarını gezmeye başlıyoruz. Lan Xang Krallığının eski başkenti olan Luang Prabang’ta Wat Xieng Thong Manastırı, Wat Wisun, Wat Sene ve muhteşem Wat Xiengthong tapınağını görüyoruz. Akşam üzeri gün batımı için büyükçe bir tepeye çıkıyoruz ve Mekong Nehri kıyısındaki bu tarihi şehrin manzarasını izliyoruz. Akşam güzel bir restoranda yemek yedikten sonra çarşıyı dolaşıp otelimize dönüyoruz. Geceleme Luang Prabang ‘da.

6. Gün 19 Aralık 2024 PerşembeLUANG PRABANG (Pal Ou Mağarası ve Şelale Gezisi)

Sabah kahvaltı öncesi dileyen arkadaşlarla tuktuklara binip tapınaklar önünde sıra sıra dizilmiş Budist öğrencileri, monkların geçiş seremonilerini izliyoruz. Bu sırada onlara ufak tefek hediyeler ve özellikle pirinç tozu ikram ediyoruz. Sonrasında otelimize dönüp kahvaltı yapıyoruz. Daha sonra Mekong Nehri kıyısına gidiyoruz. Burada bizleri bekleyen özel teknemizle yapılacak gezi ile doğanın güzelliğine tanık olacak, aynı zamanda içinde binlerce altın kaplama Budha heykelleri bulunan Pal Ou Mağarasını görme imkanı bulacağız. Gezi sırasında Ban Xanghai’de pirinç şarabı imalathanesi ve Ban Phanom köyünde alışveriş imkanı olacaktır. Öğle yemeği tur esnasında alınacaktır. Sonrasında tekrar şehre dönüyoruz. Akşam üzeri özel aracımızla şehrin biraz dışında bulunan şelaleyi gezip dönüşte bir köyde mola vererek yerel yaşamı yerinde görüyoruz. Daha sonra Mekong Nehri kıyısına kurulmuş şehri gezip alışveriş imkanı bulacağız. Geceleme Luang Prabang ‘da.

7. Gün 20 Aralık 2024 CumaLUANG PRABANG- SEAM REAP (Kamboçya)

Sabah kahvaltısından sonra fillerle safariye çıkıyoruz. Sonrasında ise havalimanına gidip Loas Havayolları ile Kamboçya’nın Siem Reap kentine uçuyoruz. Öğleden sonra Siem Reap’a varışımızın ardından otele transfer. Akşam Angkor Wat tapınağında gün batımı fotoğrafı çekmeye gidiyoruz. Geceleme Siem Reap’te.

8. Gün 21 Aralık 2024 CumartesiANGKOR TAPINAKLARI

12. Yüzyılda dünyada bir milyon nüfusa ulaşmış olan ilk kent Ankor’ gezimiz erkenden başlıyor. Kraliyet şehri Angkor Thom’u, Bayon Tapınak Dağı, Baphuon, Phimean Akas, Fil Teraslarını ve Kraliyet bölgesini geziyoruz. Öğle yemeğinden sonra ise Ta Phrom Tapınağı ile Ankor Wat tapınaklar zincirine ait Prasat Kravan, Sras Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean tapınakları görülecektir. Phnom Ba Kheng Tepesine çıkılarak dünya mirası olarak kabul edilen muhteşem Angkor Wat Tapınakları’nı güneş batarken izleme imkanı bulacağız. Akşam Apsaras denilen yerel dansçı kızların gösterileri eşliğinde yemek yiyoruz. Geceleme Siem Reap’te.

9. Gün 22 Aralık 2024 PazarSİEM REAP-TONLE SAP

Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra özel aracımızla Siem Reap’a1.5 saat uzaklıkta bulunan Tonle sap Gölü’ne gidiyoruz. Bir kanaldan tekneye binerek Tonle Sap Gölü üzerindeki Yüzen köyleri ziyaret edeceğiz. Burada ahşap bir yol üzerinden muhteşem mangrov ormanlarını yürüyerek görme imkanı bulacağız. Öğleden sonra ise Pol Phot un lideri olduğu Kmmer Gerilalarının yaptığı katliam anıtının bulunduğu açık hava müzesini gezeceğiz. Geceleme Siem Reap’de.

10. Gün 23 Aralık 2024 PazartesiSİEM REAP-HO CHI MINH

Sabah kahvaltısından sonra havalimanına transfer. Kamboçya Havayolları’nın tarifeli seferi ile Ho Chi Minh şehrine hareket. Öğleden sonra Ho Chi Minh City (Saigon)'a şehrine varış. Ho Chi Minh City’de yapacağımız panoramik şehir turunda Notre Dame Katedrali, tarihi postane, tarihi “Ben Thanh Market”i, Reunification Palace’ı gezip ardından otele yerleşme. Konaklama Ho Chi Minh City’de.

11. Gün 24 Aralık 2024 SalıHO CHI MINH – VINH LONG – KIZIL KRALLIK – HO CHI MINH

Sabah otelmizdeki kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Mekong Travel teknesi ile Mekong Nehri'nin aşağısındaki yeni tekne istasyonuna giderek balık yetiştirmek için birçok yüzen kafesi göreceğiz. Kasabadaki Vinh Long pazarını ziyaretin ardından balıkların, karideslerin, yengeçlerin, yılanların, pirinç tarlası farelerinin, tropikal meyvelerin ve sebzelerin fotoğraflarını çekeceğiz. Daha sonra yerel halkın kilden nasıl güzel çömlekler yaptığını görebilecek, tuğla fırınlarını ziyaret edeceğiz. Ardından pirinç kağıdının, Hindistan cevizi şekerinin, pirinç pilavının nasıl yapıldığını görmek için yerel atölyeyi ziyaret ediyoruz ve bir fincan sıcak çay eşliğinde tatlıların tadını çıkaracağız. Daha sonra Ut Trinh ailesinin meyve bahçesini ve geleneksel evini ziyaret ederek eski evlerini, meyve bahçelerini ziyaret edip meyvelerin tadını çıkaracağız. Thay Cai, Mỹ An ve Hòa Tịnh kanalının her iki yanında yüzlerce tuğla fırını görebileceğimiz RED KINGDOM'a gitmek üzere bineceğimiz teknemizde isteğe bağlı olarak öğle yemeği servis edilecektir. Huzurlu köyde nasıl tuğla, yer karosu, dalgalı bambu tepsi, bambu sepet yaptıklarını görmek için yürüyeceğiz ya da bisiklete bineceğiz. Teknemiz Long Ho kanalında yolculuğuna devam ederken şoförle tekrar buluşacağımız ve Sai Gon'a geri döneceğimiz Vinh Long şehrine geri döneceğiz. Saat 19.00'a kadar otelde dinlendikten sonra akşam yemeği için tekrar buluşuyoruz. Konaklama Ho Chi Minh’de.

12. Gün 25 Aralık 2024 ÇarşambaHO CHI MINH – İSTANBUL

Kahvaltı sonrası 1.5 saat mesafede bulunan Cu Chi bölgesine gidip yer altında 200 km boyunca uzanan, insan eliyle yapılmış en uzun tünellerin bulunduğu Vietnam Savaşı alanında, komuta merkezi, siperler, hastaneler ve mağaraların bulunduğu açık hava müzesini göreceğiz. Ardından şehre dönüp Vietnam Savaşının izlerinin sergilendiği “Savaş Müzesi”ni geziyoruz. Akşam vakti havalimanına transfer oluyoruz. Gerekli işlemlerden sonra saat 22:20’de THY’ nin tarifeli seferiyle İstanbul’a doğrudan uçuş. Geceleme uçakta. Turumuz 26 Aralık Perşembe günü saat 06:00’da İstanbul Havalimanı’nda sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Yüksel Yurtkuran – Aralık 04, 2019:

Merhaba, Antalya'ya ve evlerimize ulaştık. Bu harika seyahat için başta sevgili Ahmet olmak üzere hepinize çok teşekkür ederim. Bir başka PATAGONYA travel gezisinde buluşmak dileğiyle selamlar, sevgiler...

Nilgün Kural – Aralık 04, 2019:

Güzel bir gezi daha unutulmazlarım arasına girdi. Uyumlu ve zarif oda arkadaşım Gönen'ime, bana kardeşimle geziyormuşum rahatlığını hissettiren sevgili Ahmet'e, Antalya'lı can arkadaşlarıma ve tekrar karşılaşmayı dilediğim gezi grubumuza sevgiler. Ahmet, 10 numarasın kardeşim.

Kamuran Kaynar – Aralık 04 2019:

Vallahi tabii ki Ahmet kardeşim 10 numara. Bir 10 numara da gruptaki hoşgörülü, iyilik dolu, zarif ve kibar grup üyelerine... Teşekkürler ve inşallah tekrar görüşmek üzere.

Meral Uyuğ – Aralık 05, 2019:

Patagonya Travel ile yaptığım ilk seyahatimdi ve bu seyahati şu ana kadar yaptıklarım arasında en iyilerin içine koydum, çok keyif aldım, huzurla keyifle gezdim. Başta sevgili Ahmet olmak üzere, Patagonya Travel ile tanışmama vesile olan arkadaşlarıma ve tüm grup arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Umarım başka seyahatlerde tekrar birlikte oluruz. Hepinize sevgiler...

Ayfer Sütçüoğlu – Aralık 05, 2019:

Çok keyifli gezilerden birini daha bitirdim. Ahmet çok çok teşekkürler. Seninle de Mustafa ile de gezmek keyifli oluyor. İnşallah başka gezilerde yolumuz tekrar kesişir. Sevgiler

Fatma Aras – Aralık 05, 2019:

Yine Patagonya Travel klasiğini yaşadık, tadı damağımda, herşey muhteşemdi... Sevgili Ahmet'e, gruptaki güzel insanlara, organizasyonda emeği geçenlere, Mustafa'ya çok ama çok teşekkür ederiz!!! Başka bir Patagonya Travel gezisinde birlikte olmak üzere hepinize sevgiler...


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile