HAKKIMIZDA

DÜNYAYI BİRLİKTE GEZELİM

Patagonya Travel

Evliya Çelebiler, İbn-i Batutalar , Marco Pololar… Kimileri yüzyıllar önce her türlü imkansızlıklara rağmen kah yürüyerek, kah deve sırtında, bilinmeyen bir dünyayı keşif tutkusuna yenilip yollara düşerken, kimileri günümüzün modern ulaşım araçları ve her türlü teknolojik imkanlarına rağmen kendi içindeki Çelebilerini, Batutalarını yollara düşüremezler. Patagonya Travel, dünyayı kendi gözleriyle keşfetme tutkusu olanları uzaklara çağırmak için kuruldu.

Neden mi PATAGONYA?

Şimdilerde bize dünyanın öbür ucu gibi görünse de, eski kaşiflerin bir ömür harcadıkları yolculuklarını düşünürsek, onların sadece bir günlük yolculuklarından bile daha yakındır bize Patagonya…

Mustafa Andıç

Seyahat tutkusu daha ortaöğrenimi sırasında Gezi İnceleme Kulübünü seçerek başladı. Farklı coğrafyalara olan merakı, onun üniversitede coğrafya okumasına neden oldu ve 1992’de Marmara Üniversitesi Coğrafya bölümünü bitirdi. Seyahate ve fotoğrafa da üniversite yıllarında başladı. Önce 7 yılda 7 coğrafi bölgeyi gezip öğrencilerine Türkiye Coğrafyasını anlattı. Lakin, bir de Ülkeler Coğrafyası dersi vardı. Hal böyle olunca küçük bir sırt çantasıyla dünya turlarına çıktı. Kimi zaman karayoluyla Tibet’e gitti, kimi zaman Asya’nın en uzak coğrafyasından başlayıp bir yılda ancak memlekete döndü. Kimi zaman Afrika’nın geleneksel kabilelerinin izini sürerken, kimi zaman Patagonya’nın en ücra köşesinden başlayıp And Dağları boyunca tüm Güney ve orta Amerika’yı alt edip Meksika’ya ulaştı. Bu seyahatlerden sırt çantasına 5 kıtada, 100’den fazla ülkeden doldurduğu coğrafi bilgi ve belgeleri, hem öğrencileri ile hem de çeşitli gazete ve dergilerle paylaştı. Fotoğraf sergileri açtı, dia gösterileri yaptı, seyahat kitaplarını imzaladı. Zaman zaman yakın çevresindeki arkadaşlarının isteğiyle sıra dışı coğrafyalara sıra dışı geziler düzenledi. Keşif tadında geçen bu gezilerin bağımlıları artınca “Patagonya Travel” kuruldu.


EKİBİZ REHBERİZ ve GEZMEYİ SEVERİZ

Neşeli seyahatler