full meaning of girl hublot laferrari mayweather replica watches best watches under 500 womens breitling 1199 swiss replica watches breitling chrono avenger price tag heuer grand carrera replica replica watches patek philippe grand complications celestial rolex submariner replica amazon replica watches rolex submariner date vs no date poll harga jam tangan rolex otomatis fake watches

HAKKIMIZDA

DÜNYAYI BİRLİKTE GEZELİM

Patagonya Travel

Evliya Çelebiler, İbn-i Batutalar , Marco Pololar… Kimileri yüzyıllar önce her türlü imkansızlıklara rağmen kah yürüyerek, kah deve sırtında, bilinmeyen bir dünyayı keşif tutkusuna yenilip yollara düşerken, kimileri günümüzün modern ulaşım araçları ve her türlü teknolojik imkanlarına rağmen kendi içindeki Çelebilerini, Batutalarını yollara düşüremezler. İşte Patagonya Travel bu nedenle, dünyayı kendi gözleriyle keşfetme tutkusu olanları harekete geçirip sıra dışı coğrafyaları birlikte keşfetmek amacıyla kuruldu.

Neden mi PATAGONYA?

Eski kaşiflerin bir ömür harcadıkları yolculuklarını düşünürsek, şimdilerde bize dünyanın öbür ucu kabul edilen Patagonya bile, sadece bir günlük yolculuktan daha yakındır. En uzaklardaki sıra dışı coğrafyaları bile keşfetme ve gezdirme misyonumuzun simgesidir Patagonya.


EKİBİMİZ

Mustafa Andıç

Seyahat tutkusu, henüz ortaöğrenim sıralarında iken Gezi İnceleme Kulübünü seçmesi ile başladı. Farklı coğrafyalara olan merakı, onun üniversitede coğrafya okumasına neden oldu ve 1992’de Marmara Üniversitesi Coğrafya bölümünü bitirdi. Seyahate ve fotoğraf çekmeye olan merakı da üniversite yıllarında başladı. Önce 7 yılda 7 coğrafi bölgeyi gezip öğrencilerine Türkiye Coğrafyasını anlattı. Lakin, bir de Ülkeler Coğrafyası dersi vardı. Hal böyle olunca küçük bir sırt çantasıyla dünya turlarına çıktı. Kimi zaman karayoluyla Tibet’e gitti, kimi zaman Asya’nın en uzak coğrafyasından başlayıp bir yılda ancak memlekete döndü. Kimi zaman Afrika’nın geleneksel kabilelerinin izini sürerken, kimi zaman Patagonya’nın en ücra köşesinden başlayıp And Dağları boyunca tüm Güney ve Orta Amerika’yı alt edip Meksika’ya ulaştı. 5 kıtada, 100’den fazla ülkeye yaptığı seyahatlerden sırt çantasına doldurduğu coğrafi bilgi ve belgeleri, hem öğrencileri ile hem de çeşitli gazete ve dergilerle paylaştı. Fotoğraf sergileri açtı, dia gösterileri yaptı, seyahat kitaplarını imzaladı. Zaman zaman yakın çevresindeki arkadaşlarının isteğiyle sıra dışı coğrafyalara sıra dışı geziler düzenledi. Keşif tadında geçen bu gezilerin bağımlıları artınca 2010 yılında “Patagonya Travel” kuruldu.

Ahmet Öztürk

Ahmet Öztürk, 9 Eylül 1970 tarihinde Trabzon’da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Bakırköy’de tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Çeşitli özel okullarda öğretmenlik yaptı. Bu arada gezgin ve Coğrafya öğretmeni Mustafa Andıç ile önce arkadaş, sonra da bacanak olunca seyahat tutkusu ona da bulaştı ve her fırsatta birlikte dünyanın sıra dışı coğrafyalarına keşif gezileri yapmaya başladılar. Önceleri tatillerde arkadaşlar ile yapılan geziler 2010 yılından sonra Patagonya Travel çatısı altında profesyonel hayata taşındı. Sibirya‘dan Patagonya’ya, Lapland’dan Ümit Burnu’na, Japonya’dan Meksika’ya 80 e yakın ülke gezen Öztürk, halen Patagonya Travel’da şirket ortağı ve tur lideri olarak dünyanın sıra dışı coğrafyalarına keşif tadında geziler düzenlemektedir. Öztürk evli ve iki çocuk babasıdır.