VİETNAM - LAOS - KAMBOÇYA

29 KASIM- 10 ARALIK 2022

3000 adet minik adacıktan oluşan Halong Körfezi

Jeolojik oluşumlar ve Mağaralar

Özel teknemizle Halong körfezi turu , Mekong Nehri

Luang Prabang

Lan Xang Krallığının eski başkenti olan Luang Prabang

Pal Ou Mağarası ve Şelale Gezisi

Monkların geçiş seromonileri, pirinç şarabı imalathanesi


Kraliyet şehri Angkor Thom

Bayon Tapınak Dağı, Baphuon, Phimean Akas, Fil Teraslarını ve Kraliyet bölgesi


Program (11 gün)

1. Gün 29 Kasım 2022 SalıİSTANBUL-HANOI

28 Kasım Pazartesi gecesi saat 23:00’de İstanbul Havalimanı’nda THY kontuarı önünde buluşma ve Check işlemleri yaptıktan sonra THY’nin doğrudan uçuşuyla saat 02:05’te direk Hanoi’ye uçuş. Aynı gün saat 15:25’te Hanoi’ye varış. Giriş işlemlerinden sonra özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde otelimize transfer. Konaklama Hanoi’de.

2. Gün 30 Kasım 2022 ÇaşambaHANOI

Sabah kahvaltısının ardından Hanoi turumuza çıkıyoruz. Bu turumuz sırasında Literatür Tapınağı, Ho Chi Minh Mozolesi ve evi, Tran Quoc pagoda, Quan Thanh Tapınağı gezildikten sonra öğlen yemeğimizi yiyoruz. Öğleden sonra Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. Konaklama Hanoi’de.

3. Gün 01 Aralık 2022 PerşembeHALONG KÖRFEZİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Hanoi’den 170 km uzaklıkta, UNESCO tarafından koruma altına alınmış dünyada eşi benzeri olmayan, tam 3000 adet minik adacıktan oluşmuş Halong Körfezi’ne özel aracımızla gidiyoruz. Öğleyin Halong’a varışımızın ardından bizleri bekleyen ve geceyi de içinde geçireceğimiz özel teknemize binip körfezin muhteşem manzarası eşliğinde yol alıyoruz. Bu sırada öğle yemeğini teknede alacağız. Koyların arasından geçip bol fotoğraf çektikten sonra akşam teknemizi uygun bir yere demirleyip deniz ürünlerinden oluşan güzel bir yemek yiyoruz. Konaklama teknede.

4. Gün 02 Aralık 2022 CumaHALONG KÖRFEZİ-HANOİ

Kahvaltı sonrası yine özel teknemizle Halong körfezini turlamaya devam ediyoruz. Son 10 yıl içerisinde bulunmuş jeolojik oluşumları ve mağaraları görme imkanı buluyoruz. Öğle yemeği teknede deniz ürünleri ağırlıklı olarak alınacaktır. Öğleden sonra tekneden ayrılıp tekrar özel aracımızla Hanoi’ye dönüyoruz. Yol üzerinde seramik ve el işlemeleri ile ünlü atölyelerde alışveriş yapma imkanı da bulacağız. Hanoi’ye dönüşün ardından otele yerleştikten sonra bizler için ayarlanmış özel golf arabalarıyla tarihi Hanoi sokaklarında tur atıyoruz. Konaklama Hanoi de.

5. Gün 03 Aralık 2022 CumartesiHANOİ-LUANG PRBANG (Laos)

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve havalimanına gidiyoruz. Öğle vakti Luang Prabang’a uçuş. Öğleden sonra Laos’un en tarihi şehir olan Luang prabang’a varışın ardından otele yerleşme. Sonrasında şehrin tarihi tapınaklarını gezmeye başlıyoruz. Lan Xang Krallığının eski başkenti olan Luang Prabang’ta Wat Xieng Thong Manastırı, Wat Wisun, Wat Sene ve muhteşem Wat Xiengthong tapınağını görüyoruz. Akşam üzeri gün batımı için büyükçe bir tepeye çıkıyoruz ve Mekong Nehri kıyısındaki bu tarihi şehrin manzarasını izliyoruz. Akşam güzel bir restoranda yemek yedikten sonra çarşıyı dolaşıp otelimize dönüyoruz. Geceleme Luang Prabang ‘da.

6. Gün 04 Aralık 2022 PazarLUANG PRABANG

Sabah kahvaltı öncesi dileyen arkadaşlarla tuktuklara binip tapınaklar önünde sıra sıra dizilmiş Budist öğrencileri, monkların geçiş seromonilerini izliyoruz. Bu sırada onlara ufak tefek hediyeler ve özellikle pirinç ikram ediyoruz. Sonrasında otelimize dönüp kahvaltı yapıyoruz. Daha sonra Mekong Nehri kıyısına gidiyoruz. Burada bizleri bekleyen özel teknemizle yapılacak gezi ile doğanın güzelliğine tanık olacak, aynı zamanda içinde binlerce altın kaplama Budha heykelleri bulunan Pal Ou Mağarasını görme imkanı bulacağız. Gezi sırasında Ban Xanghai’de pirinç şarabı imalathanesi ve Ban Phanom köyünde alışveriş imkanı olacaktır. Öğle yemeği tur esnasında alınacaktır. Sonrasında tekrar şehre dönüyoruz. Akşam üzeri özel aracımızla şehrin biraz dışında bulunan şelaleyi gezip dönüşte bir köyde mola vererek yerel yaşamı yerinde görüyoruz. Daha sonra Mekong Nehri kıyısına kurulmuş şehri gezip alışveriş imkanı bulacağız. Geceleme Luang Prabang ‘da.

7. Gün 05 Aralık 2022 PazartesiLUANG PRABANG- SEAM REAP (Kamboçya)

Sabah kahvaltısından sonra fillerle safariye çıkıyoruz. Sonrasında ise havalimanına gidip Loas Havayolları ile Kamboçya’nın Siem Reap kentine uçuyoruz. Öğleden sonra Siem Reap’a varışımızın ardından otele transfer. Akşam Angkor Wat tapınağında gün batımı fotoğrafı çekmeye gidiyoruz. Geceleme Siem Reap’te.

8. Gün 06 Aralık 2022 SalıANGKOR TAPINAKLARI

12. Yüzyılda dünyada bir milyon nüfusa ulaşmış ilk kent olan Angkor gezimiz erkenden başlıyor. Kraliyet şehri Angkor Thom’u, Bayon Tapınak Dağı, Baphuon, Phimean Akas, Fil Teraslarını ve Kraliyet bölgesini geziyoruz. Öğle yemeğinden sonra ise Ta Phrom Tapınağı ile Ankor Wat tapınaklar zincirine ait Prasat Kravan, Sras Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean tapınakları görülecektir. Phnom Ba Kheng Tepesine çıkılarak dünya mirası olarak kabul edilen muhteşem Angkor Wat Tapınakları’nı güneş batarken izleme imkanı bulacağız. Akşam Apsaras denilen yerel dansçı kızların gösterileri eşliğinde yemek yiyoruz. Geceleme Siem Reap’te.

9. Gün 07 Aralık 2022 ÇarşambaSİEM REAP-TONLE SAP

Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra özel aracımızla Siem Reap’e 1.5 saat uzaklıkta bulunan Tonle Sap Gölü’ne gidiyoruz. Bir kanaldan tekneye binerek Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köyleri ziyaret edeceğiz. Burada ahşap bir yol üzerinden muhteşem mangrov ormanlarını yürüyerek görme imkanı bulacağız. Öğleden sonra ise Pol Phot'un lideri olduğu Kmmer Gerilalarının yaptığı katliam anıtının bulunduğu açık hava müzesini gezeceğiz. Geceleme Siem Reap’de.

10. Gün 08 Aralık 2022 PerşembeSİEM REAP-HO CHI MINH

Sabah kahvaltısından sonra havalimanına transfer. Kamboçya Havayolları’nın tarifeli seferi ile Ho Chi Minh şehrine hareket. Öğleden sonra Ho Chi Minh City'ye (Saigon) varış. Ho Chi Minh City’de yapacağımız panoramik şehir turunda Notre Dame Katedrali, tarihi postane, tarihi “Ben Thanh Market”i, Reunification Palace’ı gezip ardından otele yerleşme. Konaklama Ho Chi Minh City’de.

11. Gün 09 Aralık 2022 CumaHo Chi Minh

Kahvaltı sonrası 1.5 saat mesafede bulunan Cu Chi bölgesine gidip yer altında 200 km boyunca uzanan, insan eliyle yapılmış en uzun tünellerin bulunduğu Vietnam Savaşı alanında, komuta merkezi, siperler, hastaneler ve mağaraların bulunduğu açık hava müzesini göreceğiz. Ardından şehre dönüp Vietnam Savaşı'nın izlerinin sergilendiği “Savaş Müzesi”ni geziyoruz. Akşam vakti havalimanına transfer oluyoruz. Gerekli işlemlerden sonra saat 22:20’de THY’ nin tarifeli seferiyle İstanbul’a doğrudan uçuş. Geceleme uçakta. Turumuz 10 Aralık Cuma günü sabah saat 06:00’da İstanbul Havalimanı’nda sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Yüksel Yurtkuran – Aralık 04, 2019:

Merhaba, Antalya'ya ve evlerimize ulaştık. Bu harika seyahat için başta sevgili Ahmet olmak üzere hepinize çok teşekkür ederim. Bir başka PATAGONYA travel gezisinde buluşmak dileğiyle selamlar, sevgiler...

Nilgün Kural – Aralık 04, 2019:

Güzel bir gezi daha unutulmazlarım arasına girdi. Uyumlu ve zarif oda arkadaşım Gönen'ime, bana kardeşimle geziyormuşum rahatlığını hissettiren sevgili Ahmet'e, Antalya'lı can arkadaşlarıma ve tekrar karşılaşmayı dilediğim gezi grubumuza sevgiler. Ahmet, 10 numarasın kardeşim.

Kamuran Kaynar – Aralık 04 2019:

Vallahi tabii ki Ahmet kardeşim 10 numara. Bir 10 numara da gruptaki hoşgörülü, iyilik dolu, zarif ve kibar grup üyelerine... Teşekkürler ve inşallah tekrar görüşmek üzere.

Meral Uyuğ – Aralık 05, 2019:

Patagonya Travel ile yaptığım ilk seyahatimdi ve bu seyahati şu ana kadar yaptıklarım arasında en iyilerin içine koydum, çok keyif aldım, huzurla keyifle gezdim. Başta sevgili Ahmet olmak üzere, Patagonya Travel ile tanışmama vesile olan arkadaşlarıma ve tüm grup arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Umarım başka seyahatlerde tekrar birlikte oluruz. Hepinize sevgiler...

Ayfer Sütçüoğlu – Aralık 05, 2019:

Çok keyifli gezilerden birini daha bitirdim. Ahmet çok çok teşekkürler. Seninle de Mustafa ile de gezmek keyifli oluyor. İnşallah başka gezilerde yolumuz tekrar kesişir. Sevgiler

Fatma Aras – Aralık 05, 2019:

Yine Patagonya Travel klasiğini yaşadık, tadı damağımda, herşey muhteşemdi... Sevgili Ahmet'e, gruptaki güzel insanlara, organizasyonda emeği geçenlere, Mustafa'ya çok ama çok teşekkür ederiz!!! Başka bir Patagonya Travel gezisinde birlikte olmak üzere hepinize sevgiler...


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.