VİETNAM - LAOS - KAMBOÇYA

22 KASIM- 04 ARALIK 2019

3000 adet minik adacıktan oluşan Halong Körfezi

Jeolojik oluşumlar ve Mağaralar

Özel teknemizle Halong körfezi turu , Mekong Nehri

Luang Prabang

Lan Xang Krallığının eski başkenti olan Luang Prabang

Pal Ou Mağarası ve Şelale Gezisi

Monkların geçiş seromonileri, pirinç şarabı imalathanesi


Kraliyet şehri Angkor Thom

Bayon Tapınak Dağı, Baphuon, Phimean Akas, Fil Teraslarını ve Kraliyet bölgesi


Program (12 gün)

1. Gün 22 Kasım 2019 Cumaİstanbul-Dubai

Saat 17:00’de Atatürk havalimanında buluşma. Emirates Hvayolları’nın EK 122 no lu seferiyle saat 20.05’te Dubai’ye hareket. Saat 01:20’de Dubai’ye varış. Kısa bir aktarma süresi sonrası saat 03:30’da Hanoi’ye hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün 23 Kasım 2019 CumartesiDubai-Hanoi

Dubai-Hanoi: Aynı gün öğle vakti Hanoi’ye varış. Giriş işlemlerinden sonra özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde otelimize transfer. Ardından hep birlikte Hoan Kiem Gölü kıyısında tur atıp güzel bir mekanda yemek yiyoruz. Konaklama The Light Hotel Hanoi’de.

3. Gün 24 Kasım 2019 PazarHANOI

Sabah kahvaltısının ardından Hanoi turumuza çıkıyoruz. Bu turumuz sırasında Literatür Tapınağı, Ho Chi Minh Mozolesi ve evi, Tran Quoc pagoda, Quan Thanh Tapınağı gezildikten sonra öğlen yemeğimizi yiyoruz. Öğleden sonra Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. Konaklama The Light Hotel Hanoi’de.

4. Gün 25 Kasım 2019 PazartesiHalong Körfezi

“HALONG KÖRFEZİ” Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Hanoi’den 170 km uzaklıkta, UNESCO tarafından koruma altına alınmış dünyada eşi benzeri olmayan, tam 3000 adet minik adacıktan oluşmuş Halong Körfezi’ne özel aracımızla gidiyoruz. Öğleyin Halong’a varışımızın ardından bizleri bekleyen ve geceyi de içinde geçireceğimiz özel teknemize binip körfezin muhteşem manzarası eşliğinde yol alıyoruz. Bu sırada öğle yemeğini teknede alacağız. Koyların arasından geçip bol fotoğraf çektikten sonra akşam teknemizi uygun bir yere demirleyip deniz ürünlerinden oluşan güzel bir yemek eşliğinde eğleniyoruz. Konaklama teknede.

5. Gün 26 Kasım 2019 SalıHALONG KÖRFEZİ-HANOİ

Kahvaltı sonrası yine özel teknemizle Halong körfezini turlamaya devam ediyoruz. Son 10 yıl içerisinde bulunmuş jeolojik oluşumları ve mağaraları görme imkanı buluyoruz. Öğle yemeği teknede deniz ürünleri ağırlıklı olarak alınacaktır. Öğleden sonra tekneden ayrılıp tekrar özel aracımızla Hanoi’ye dönüyoruz. Yol üzerinde seramik ve el işlemeleri ile ünlü atölyelerde alışveriş yapma imkanı da bulacağız. Hanoi’ye dönüşün ardından otele yerleştikten sonra bizler için ayarlanmış özel golf arabalarıyla tarihi Hanoi sokaklarında tur atıyoruz. Konaklama The Light Hotel Hanoi’de.

6. Gün 27 Kasım 2019 ÇarşambaHANOİ-LUANG PRBANG (Laos)

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve havalimanına gidiyoruz. Öğle vakti Luang Prabang’a uçuş. (VN 931, HANOI 12:50 – LUANG PRABANG 14:00) Öğleden sonra Laos’un en tarihi şehir olan Luang prabang’a varışın ardından otele yerleşme. Sonrasında şehrin tarihi tapınaklarını gezmeye başlıyoruz. Lan Xang Krallığının eski başkenti olan Luang Prabang’ta Wat Xieng Thong Manastırı, Wat Wisun, Wat Sene ve muhteşem Wat Xiengthong tapınağını görüyoruz. Akşam üzeri gün batımı için büyükçe bir tepeye çıkıyoruz ve Mekong Nehri kıyısındaki bu tarihi şehrin manzarasını izliyoruz. Akşam güzel bir restoranda yemek yedikten sonra çarşıyı dolaşıp otelimize dönüyoruz. Konaklama Muang Thong Hotel Luang Prabang ‘da.

7. Gün 28 Kasım 2019 PerşembeLUANG PRABANG (Pal Ou Mağarası ve Şelale Gezisi)

Sabah kahvaltı öncesi dileyen arkadaşlarla tuktuklara binip tapınaklar önünde sıra sıra dizilmiş Budist öğrencileri, monkların geçiş seromonilerini izliyoruz. Bu sırada onlara ufak tefek hediyeler ve özellikle pirinç tozu ikram ediyoruz. Sonrasında otelimize dönüp kahvaltı yapıyoruz. Daha sonra Mekong Nehri kıyısına gidiyoruz. Burada bizleri bekleyen özel teknemizle yapılacak gezi ile doğanın güzelliğine tanık olacak, aynı zamanda içinde binlerce altın kaplama Budha heykelleri bulunan Pal Ou Mağarasını görme imkanı bulacağız. Gezi sırasında Ban Xanghai’de pirinç şarabı imalathanesi ve Ban Phanom köyünde alışveriş imkanı olacaktır. Öğle yemeği tur esnasında alınacaktır. Sonrasında tekrar şehre dönüyoruz. Akşam üzeri özel aracımızla şehrin biraz dışında bulunan şelaleyi gezip dönüşte bir köyde mola vererek yerel yaşamı yerinde görüyoruz. Daha sonra Mekong Nehri kıyısına kurulmuş şehri gezip alışveriş imkanı bulacağız. Konaklama Muang Thong Hotel Luang Prabang ‘da.

8. Gün 29 Kasım 2019 CumaLUANG PRABANG- SEAM REAP (Kamboçya)

Sabah kahvaltısından sonra fillerle safariye çıkıyoruz. Sonrasında ise havalimanına gidip Loas Havayolları ile Kamboçya’nın Siem Reap kentine uçuyoruz. (VN 931, LUANG PRABANG 14:40 – SIEM REAP 16:10) Öğleden sonra Siem Reap’a varışımızın ardından otele transfer. Akşam Angkor Wat tapınağında gün batımı fotoğrafı çekmeye gidiyoruz. Konaklama Angkor Paradise Hotel Siem Reap’te.

9. Gün 30 Kasım 2019 CumartesiANGKOR TAPINAKLARI

12. Yüzyılda dünyada bir milyon nüfusa ulaşmış olan ilk kent Ankor’ gezimiz erkenden başlıyor. Kraliyet şehri Angkor Thom’u, Bayon Tapınak Dağı, Baphuon, Phimean Akas, Fil Teraslarını ve Kraliyet bölgesini geziyoruz. Öğle yemeğinden sonra ise Ta Phrom Tapınağı ile Ankor Wat tapınaklar zincirine ait Prasat Kravan, Sras Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean tapınakları görülecektir. Phnom Ba Kheng Tepesine çıkılarak dünya mirası olarak kabul edilen muhteşem Angkor Wat Tapınakları’nı güneş batarken izleme imkanı bulacağız. Akşam Apsaras denilen yerel dansçı kızların gösterileri eşliğinde yemek yiyoruz. Konaklama Angor Paradise Hotel Siem Reap’te.

10. Gün 01 Aralık 2019 PazarSİEM REAP-TONLE SAP

Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra özel aracımızla Siem Reap’a1.5 saat uzaklıkta bulunan Tonle sap Gölü’ne gidiyoruz. Bir kanaldan tekneye binerek Tonle Sap Gölü üzerindeki Yüzen köyleri ziyaret edeceğiz. Burada ahşap bir yol üzerinden muhteşem mangrov ormanlarını yürüyerek görme imkanı bulacağız. Öğleden sonra ise Pol Phot un lideri olduğu Kmmer Gerilalarının yaptığı katliam anıtının bulunduğu açık hava müzesini gezeceğiz. . Konaklama Angkor Paradise Hotel Siem Reap’de.

11. Gün 02 Aralık 2019 PazartesiSİEM REAP- HO CHI MINH

Sabah kahvaltısından sonra havalimanına transfer. (VN3818, SIEM REAP 10:15 – HOCHIMINH 11:30) Yerel Havayolları’nın tarifeli seferi ile Ho Chi Minh şehrine hareket. Öğleden sonra Ho Chi Minh City (Saigon)'a şehrine varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği sonrası kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Konaklama Palace Hotel Ho Chi Minh City’de.

12. Gün 03 Aralık 2019 SalıHO CHI MİNH CİTY- İSTANBUL

Kahvaltı sonrası Ho Chi Minh City’de yapacağımız panoramik şehir turunda Notre Dame Katedrali, tarihi postane, Reunification Palace’ı gezip Vietnam Savaşının izlerinin sergilendiği “Savaş Müzesi” ve ardından tarihi “Ben Thanh Market”i geziyoruz. Öğle yemeğini yöresel bir restoranda alıyoruz. Öğleden sonra ise Cu Chi bölgesine gidip yer altında 200 km boyunca uzanan, insan eliyle yapılmış en uzun tünellerin bulunduğu alanda, komuta merkezi, siperler, hastaneler ve mağaraların bulunduğu açık hava müzesini göreceğiz. Akşam saatlerinde havalimanına gidiyoruz. Emirates Havayolları ile. Saat 23:55’te Dubai’ye hareket. Sabaha karşı saat 04:25’te Dubai’ye gelişin ardından saat 10:45’de İstanbul’a hareket. Turumuz 04 Aralık Çarşamba günün öğleden sonra saat 14:50’de Atatürk Limanında sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Admin – Nisan 03, 2017:

Yorum 2

Ahsan – Nisan 01, 2017:

Yorum 1

Kişi 3 – Nisan 2017:

Yorum 2


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.