ÜRDÜN

"Amman – Jerash – Lut Gölü – Petra – Wadi Rum - Aqabe"

26 Ekim - 30 Ekim 2023

Jerash Antik Kenti

6500 yıldan uzun bir süredir insanlık tarihine mesken olmuş ve muhafaza edilmiş, sonrasında ise Romalılardan günümüze en sağlam şekilde kalabilmiş kent özelliği taşımaktadır

Ölüdeniz

Dünyanın en alçak noktası olan ve deniz seviyesinin 420 metre altında bulunan Ölüdeniz'in tuzlu sularına uzanıp şifa buluyoruz

Petra

Hz.Musa’nın asası ile su çıkarttığı yer olarak bilinen ve Kervanların geçiş güzergahında yer alan Petra, UNESCO miras listesi içinde yer alıyor.

Vadi Rum

Vadi Rum; çöl içinde ilginç coğrafi şekiller, eski kervan yolları ve bir çok çöl filmine ev sahipliği yapmış doğal film seti konumunda ve bir ölçüde de Mars’ın yüzeyine benziyor.


Program (5 gün)

1. Gün 26 Ekim 2023 Perşembe İstanbul – Amman

Saat 05.00’te İstanbul Havalimanı’nda buluşma ve gerekli işlemlerden sonra Türk Havayolları’nın TK820 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’te Ürdün’ün başkenti Amman’a uçuş. Aynı gün öğleden sonra saat 09.05’te Amman’a varış. Alandan çıktıktan sonra özel aracımızla şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Amman Kalesi, Ulusal arkeoloji müzesi, eski kalıntılardan oluşan Emevi sarayı ve 6 bin kişilik olan Roma tiyatrosu oluyor. Ardından, 6500 yıldan uzun bir süredir insanlık tarihine mesken olmuş ve muhafaza edilmiş sonrasında ise Romalılardan günümüze en sağlam şekilde kalabilmiş kent özelliği taşıyan Jerash Antik Kenti turumuza başlıyoruz. Sonrasında otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama

2. Gün 27 Ekim 2023 CumaAmman - Jerash – Mt.Nebo – Madaba – Ölüdeniz

Sabah kahvaltısının ardından Hz.Musa’nın İsrailoğulları’na kutsal toprakları vadettiği kutsal Nebo dağına çıkıyoruz. Sonrasına kral yolu güzergahı üzerinde bulunan ve mozaikleriyle ünlü Madaba kentine varıyoruz. Burada St.George Kilisesi ve mozaikten yapılmış tarihi haritayı görüyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Devamında ise dünyanın en alçak noktası olan Ölüdeniz kıyısına gidip otelimize yerleşiyoruz ve deniz seviyesinin -420 metre altında bulunan Ölüdeniz ’in tuzlu sularına uzanıp şifa buluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ölüdeniz kıyısındaki otelimizde.

3. Gün 28 Ekim 2023 CumartesiÖlüdeniz – Petra – Wadi Rum

Sabah erken kalkıp bir kez daha Ölüdeniz’e girdikten sonra kahvaltı yapıyor ve otelden ayrılıyoruz. Rotamız M.Ö Afrika Ön Asya Avrupa ticaret Yolu üzerinde bulunan ve İndiana Johns filmiyle tüm dünyada ün kazanan efsane tarihi yapıların bulunduğu Petra oluyor. Petra; Nebati Uygarlığı döneminde yapılmış, Kraliyet mezarı, Hazine Yolu, Antik Su Yolu gibi tarihi eserlere sahip. Vadi boyunca doğa harikası dar yollarda yürüyüp tarihi mekanları inceliyoruz. Akşam üzeri sÜrdün Çölü içinde bulunan Vadi Rum’a ulaşıyoruz. Burada lüks kampımıza vardıktan güzel bir yemek ve ardından kamp ateşi etrafında müzik eşliğinde eğleniyoruz. Konaklama Wadi Rum Mazayen çadır kampımızda.

4. Gün 29 Ekim 2023 PazarWadi Rum – Aqabe

Sabah kahvaltısının ardından 4x4 arazi araçlarımızla Wadi Rum safarimizi yapıyoruz. Sonrasında çöle veda edip Akabe’ye doğru yola çıkıyoruz. Körfezi ile ünlü Akabe şehrine varışımızın ardından Cam Tekne turumuzu yapıyoruz. Kızıldeniz’in berrak sularında yer alan deniz canlı çeşitlliğini gözlemliyoruz. Öğle yemeğimizi teknemizde aldıktan sonra şehir merkezine transferimiz gerçekleşiyor ve ardından serbest zaman. Akşam saatlerinde özel aracımız ile dinlenmek için otelimze transfer oluyoruz.

5. Gün 30 Ekim 2023 PazartesiAqabe – İstanbul

Gece yarısından sonra özel aracımız ile havalanına transfer oluyoruz. Saat 04.35’te Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz saat 07.25’te İstanbul Havalimanı’nda sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Kişi 1:

Yorum 1

Kişi 2:

Yorum 2

Kişi 3:

Yorum 3


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.