ÜRDÜN

"Amman – Jerash – Lut Gölü – Petra – Wadi Rum - Aqabe"

03 NİSAN - 07 NİSAN 2023

Jerash Antik Kenti

6500 yıldan uzun bir süredir insanlık tarihine mesken olmuş ve muhafaza edilmiş, sonrasında ise Romalılardan günümüze en sağlam şekilde kalabilmiş kent özelliği taşımaktadır

Ölüdeniz

Dünyanın en alçak noktası olan ve deniz seviyesinin 420 metre altında bulunan Ölüdeniz'in tuzlu sularına uzanıp şifa buluyoruz

Petra

Hz.Musa’nın asası ile su çıkarttığı yer olarak bilinen ve Kervanların geçiş güzergahında yer alan Petra, UNESCO miras listesi içinde yer alıyor.

Vadi Rum

Vadi Rum; çöl içinde ilginç coğrafi şekiller, eski kervan yolları ve bir çok çöl filmine ev sahipliği yapmış doğal film seti konumunda ve bir ölçüde de Mars’ın yüzeyine benziyor.


Program (5 gün)

1. Gün 03 Nisan 2023 Pazartesi İstanbul – Amman

Saat 09.00’da İstanbul Havalimanı’nda buluşma ve gerekli işlemlerden sonra Türk Havayolları’nın TK816 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.05’te Ürdün’ün başkenti Amman’a uçuş. Aynı gün öğleden sonra saat 14.15’te Amman’a varış. Alandan çıktıktan sonra özel aracımızla panaromik şehir turu yapıyoruz. Ardından Amman Kalesi’nin bulunduğu noktaya çıkıp burada bulunan Herkül tapınağı ve Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında otelimize gidip yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Amman’da.

2. Gün 04 Nisan 2023 SalıAmman - Jerash – Mt.Nebo – Madaba – Ölüdeniz

Sabah kahvaltısının ardından Amman’a bir saat uzaklıktaki tarihi Roma kenti Jerash’ı görmeye gidiyoruz. Jerash antik kenti 6500 yıldan uzun bir süredir insanlık tarihine mesken olmuş ve muhafaza edilmiş sonrasında ise Romalılardan günümüze en sağlam şekilde kalabilmiş kent özelliği taşımaktadır. Jerash antik kent gezimizin ardından Musa’nın yeri olarak anılan Nebo Dağı’na çıkıyoruz. Ardından kral yolu güzergahı üzerinde bulunan ve mozaikleriyle ünlü Madaba kentine varıyoruz. Burada St.George Kilisesi ve mozaikten yapılmış tarihi haritayı görüyoruz. Devamında ise dünyanın en alçak noktası olan Ölüdeniz kıyısına gidip otelimize yerleşiyoruz ve deniz seviyesinin -420 metre altında bulunan Ölüdeniz ’in tuzlu sularına uzanıp şifa buluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ölüdeniz kıyısındaki otelimizde.

3. Gün 05 Nisan 2023 ÇarşambaÖlüdeniz – Petra – Wadi Rum

Sabah erken kalkıp bir kez daha Ölüdeniz’e girdikten sonra kahvaltı yapıyor ve otelden ayrılıyoruz. Rotamız M.Ö Afrika Ön Asya Avrupa ticaret Yolu üzerinde bulunan ve İndiana Johns filmiyle tüm dünyada ün kazanan efsane tarihi yapıların bulunduğu Petra oluyor. Petra; Nebati Uygarlığı döneminde yapılmış, Kraliyet mezarı, Hazine Yolu, Antik Su Yolu gibi tarihi eserlere sahip. Vadi boyunca doğa harikası dar yollarda yürüyüp tarihi mekanları inceliyoruz. Akşam üzeri sÜrdün Çölü içinde bulunan Vadi Rum’a ulaşıyoruz. Burada lüks kampımıza vardıktan güzel bir yemek ve ardından kamp ateşi etrafında müzik eşliğinde eğleniyoruz. Konaklama Wadi Rum Mazayen çadır kampımızda.

4. Gün 06 Nisan 2023 PerşembeWadi Rum – Aqabe

Sabah kahvaltısının ardından 4x4 arazi araçlarımızla Wadi Rum safarimizi yapıyoruz. Sonrasında çöle veda edip Akabe’ye doğru yola çıkıyoruz. Körfezi ile ünlü Akabe şehrine varışımızın ardından Cam Tekne turumuzu yapıyoruz. Kızıldeniz’in berrak sularında yer alan deniz canlı çeşitlliğini gözlemliyoruz. Öğle yemeğimizi teknemizde aldıktan sonra şehir merkezine transferimiz gerçekleşiyor ve ardından serbest zaman. Akşam saatlerinde özel aracımız ile havalanına transfer oluyoruz.

5. Gün 07 Nisan 2023 CumaAqabe – İstanbul

Saat 01.40’ta Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz saat 04.30’da İstanbul Havalimanı’nda sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Admin – Nisan 03, 2017:

Yorum 2

Ahsan – Nisan 01, 2017:

Yorum 1

Kişi 3 – Nisan 2017:

Yorum 2


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.