ÜRDÜN

"Amman – Jerash – Lut Gölü – Petra – Wadi Rum"

30 NİSAN - 04 MAYIS 2022

Jerash Antik Kenti

6500 yıldan uzun bir süredir insanlık tarihine mesken olmuş ve muhafaza edilmiş, sonrasında ise Romalılardan günümüze en sağlam şekilde kalabilmiş kent özelliği taşımaktadır

Ölüdeniz

Dünyanın en alçak noktası olan ve deniz seviyesinin 420 metre altında bulunan Ölüdeniz'in tuzlu sularına uzanıp şifa buluyoruz

Petra

Hz.Musa’nın asası ile su çıkarttığı yer olarak bilinen ve Kervanların geçiş güzergahında yer alan Petra, UNESCO miras listesi içinde yer alıyor.

Vadi Rum

Vadi Rum; çöl içinde ilginç coğrafi şekiller, eski kervan yolları ve bir çok çöl filmine ev sahipliği yapmış doğal film seti konumunda ve bir ölçüde de Mars’ın yüzeyine benziyor.


Program (5 gün)

1. Gün 30 Nisan 2022 Cumartesi İstanbul – Amman

Saat 11.00’da İstanbul Havalimanı’nda buluşma ve gerekli işlemlerden sonra Ürdün Kraliyet Havayolları ile Ürdün’ün başkenti Amman’a uçuş. Aynı gün öğleden sonra saat 15:40’ta Amman’a varış. Alandan çıktıktan sonra özel aracımızla panaromik şehir turu yapıyoruz. Sonrasında Amman merkezde bulunan Roma tiyatrosunu görüyor ve Amman sokaklarını keşfetmeniz için serbest zaman. Ardından otelimize gidip yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Amman’da otelimizde.

2. Gün 01 Mayıs 2022 PazarAmman- Jerash- Ölüdeniz

Kahvaltı sonrası Amman’a bir saat uzaklıktaki tarihi Roma kenti Jerash’ı görmeye gidiyoruz. Jerash antik kenti 6500 yıldan uzun bir süredir insanlık tarihine mesken olmuş ve muhafaza edilmiş sonrasında ise Romalılardan günüme en sağlam şekilde kalabilmiş kent özelliği taşımaktadır. Antik kent grekoromen mimarisi ile doğu ile batı kültürü arasındaki ince çizgiyi korumuştur. Tiyatroları, hamamları ve geniş meydanları ile hala büyüsünü korumaya devam etmektedir. Devamında ise dünyanın en alçak noktası olan Ölüdeniz kıyısına gidip otelimize yerleşiyoruz ve deniz seviyesinin -420 metre altında bulunan Ölüdeniz ’in tuzlu sularına uzanıp şifa buluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ölüdeniz kıyısındaki otelimizde.

3. Gün 02 Mayıs 2022 PazartesiÖlüdeniz- Madaba- Mt. Nebo - Petra

Sabah erken kalkıp bir kez daha Ölüdenize girdikten sonra kahvaltı yapıyor ve otelden ayrılıyoruz. Gün boyu Kral Yolu güzergahında bulunan tarihi mekanları gezerek yola alıyoruz. İlk durağımız mozaikleriyle ünlü Madaba kenti oluyor. Burada tarihi bir Ürdün restoranında öğle yemeğimizi alıyoruz. Madaba kentinde bulunan St. George Kilisesi ve Mozaikten yapılmış tarihi haritayı görüyoruz. Daha sonra Nebo Dağı’na çıkarak Musa’nın yeri olduğuna inanılan mekanları gördükten sonra dünyanın 7 harikasından biri kabul edilen Petra’ya varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen arkadaşlar mum ışığında vadiye inebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Petra’da otelimizde.

4. Gün 03 Mayıs 2022 SalıPetra – Wadi Rum

Sabah kahvaltısının ardından M.Ö Afrika Ön Asya Avrupa ticaret Yolu üzerinde bulunan ve İndiana Johns filmiyle tüm dünyada ün kazanan efsane tarihi yapıların bulunduğu Petra’yı geziyoruz. Hz.Musa’nın asası ile su çıkarttığı yer olarak bilinen Petra UNESCO miras listesi içinde yer alıyor. Kervanların geçiş güzergahında yer alan Petra; Nebati Uygarlığı döneminde yapılmış, Kraliyet mezarı, Hazine Yolu, Antik Su Yolu gibi tarihi eserlere sahip. Vadi boyunca doğa harikası dar yollarda yürüyüp tarihi mekanları inceliyoruz. Wadi Rum yolu üzerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Ürdün Çölü içinde bulunan Vadi Rum’a ulaşıyoruz. Burada lüks kampımıza vardıktan sonra 4x4’ lerle gezmeye başlıyoruz. Vadi Rum; çöl içinde ilginç coğrafi şekiller, eski kervan yolları ve bir çok çöl filmine ev sahipliği yapmış doğal film seti konumunda ve bir ölçüde de Mars’ın yüzeyine benziyor. Aynı zamanda Arabistanlı Lawrance’ın Osmanlı trenine saldırdığı Hicaz treninin geçtiği bu mekanda Tren Müzesi’ni de geziyoruz. Çöl içinde yüksekçe bir yerden gün batımını izliyoruz. Akşam çölde güzel bir yemek ve ardından kamp ateşi etrafında müzik eşliğinde eğleniyoruz. Konaklama Wadi Rum çadır kampımızda.

5. Gün 04 Mayıs 2022 ÇarşambaVadi Rum – Amman – İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra Amman’a doğru yola çıkıyoruz. Öğleden sonra Amman’da havalimanına gidiyor ve gerekli işlemlerden sonra saat 16.00’da direkt olarak İstanbul’a uçuyoruz. Turumuz saat 19.35’te İstanbul Havalimanı’nda sona eriyor.

NOTLAR

 • Tüm yolcuların IST/AMM uçuşundan 72 saat önce ekteki laboratuarlarda PCR test yaptırması gerekmektedir.
 • Tüm yolcular https://www.visitjordan.gov.jo adresinden QR kod almasi gerekmektedir.
 • Türkiye'de 2 aşı olan yolcular QR alırken aşı ile ilgili bölümü doldurması ve aşı detaylarını sisteme girmesi gerekiyor ki Amman'a indiklerinde PCR'dan muaf olsunlar, 2 aşısı yoksa aynı siteden Amman'a inişte yapılacak PCR ücretini ödeyip QR kod almaları gerekmektedir.
 • Tüm katılımcıların aşı kartlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

  Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

  Tura katılan kişi sayısı :

  Admin – Nisan 03, 2017:

  Yorum 2

  Ahsan – Nisan 01, 2017:

  Yorum 1

  Kişi 3 – Nisan 2017:

  Yorum 2


  Görüş Bildirin

  Tren ile

  Tren ile

  Otobüs ile

  Otobüs ile

  Taksi ile

  Taksi ile

  Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.