RUANDA UGANDA GORİL TURU

12 Ağustos - 20 Ağustos 2023


Program (9 gün)

1. Gün 12 Ağustos 2023 Cumartesiİstanbul-Kigali

Saat 16:00’da İstanbul Havalimanı’nda THY kontuarı önünde buluşma ve gerekli işlemlerden sonra saat 18:50’de Ruanda’nın başkenti Kigali’ye uçuş. Gece yarısından sonra Kigali’ye varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Kigali’de otelde. Hotel Rwanda

2. Gün 13 Ağustos 2023 PazarKigali-Ruhengeri/Musanza

Sabah kahvaltısından sonra özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde Kigali şehir turumuz başlıyor. Panoramik şehir turu sonrasında 1994 yılında büyük bir iç savaşa sahne olmuş şehirde soykırım müzesini geziyoruz. Öğleden sonra ise manzaralı yollaradan yerel köylerden küçük foto molaları vererek Ruanda sınırına yakın olan mill park bölgesi yakınında bulunan Ruhengeri’ye varıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Musanze’de. Hotel İngagi park Wiew Lodge

3. Gün 14 Ağustos 2023 PazartesiBiwindi National Park

Sabah kahvaltısından sonra Uganda sınırına gidiyoruz ve sınırda vize işlemlerinden sonra Uganda sınırını geçiyoruz. Ardından güzel terasları ve muhteşem göl manzarası olan Mutanda’da kısa bir mola verip sonrasında otelimizin bulunduğu bölgeye gidip check in yapıyoruz. Sonrasında yürüyerek orman yerleşim yerlerini geziyor ve Batva ve Baking kabilesinin özgün insanlarıyla tanışıyoruz. Konaklama Bwindi’de. Konaklama Rushaga Gorilla Lodge’da.

4. Gün 15 Ağustos 2023 SalıGoril Safarisi - Bwindi

Sabah erken kahvaltı sonrası goril safarisi için milli park merkezine gidiyor ve safari öncesi brifing alıyoruz. Sonrasında uygun gruplara ayrılıyoruz ve gümüş sırtlı gorilleri görmek için milli park içinde orman yolunda ilerliyoruz. Tecrübeli goril rehberlerimiz eşliğinde yapacağımız bu yolculuk bazen 2 saati bazen 4 saati bulabiliyor. Nihayet sıra dışı bir deneyim yaşayarak gümüş sırtlı gorillerle ortalama 40 dakika vakit geçirdikten sonra tekrar orman içinden dönerek safarimizi tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz.

5. Gün 16 Ağustos 2023 ÇarşambaBunyoni Gölü-Boat Cruise

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Bunyoni Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Kigezi bölgesinden geçip üç saatlik bir yolculuk sonrası Bunyoni’ye varıyoruz. Burada tekne turuyla göl içinde bulunan adacıkları ve çevresini dolaşıyor ve yaban hayatının izlerini sürüyoruz. Afrika’nın en derin gölü olan bölgede belki yüzme imkanı da bulabiliriz. Konaklama Arcadia Cottages’da.

6. Gün 17 Ağustos 2023 Perşembe Queen Elizabeth National Park

Sabah kahvaltısının ardından Queen Elizabet Milli Parkı’na gitmek için yola çıkıyoruz. Öğle vakti milli parka varışımızın ardından safarimiz başlıyor. Özellikle ağaçlarda yatan aslanlar başta olmak üzere Big Five olarak bilien Aslan, leopar, Bufalo, Fil ve Gergedan başta olmak üzere her türlü yaban hayvanının izlerini sürüyoruz. Ve ayrıca 600 den fazla kuş türünü bünyesinde barından milli parkta birbirinden ilginç ve renkte kuş türünü görebiliriz. (Dürbün getirmeyi unutmayın). Safari sonrasında kalacağımız otele gidiyor ve yerleşiyoruz. Konaklama Buffalo Savannah Lodge

7. Gün 18 Ağustos 2023 CumaSafari ve Bot Turu

Sabah erken kahvaltı sonrası yeniden milli parkın içinde 3 saatlik safariye çıkıyoruz ve yine yaban hayatının izlerini sürüyoruz. Öğleye doğru tekrar otelimize geliyor ve bir süre dinleniyoruz. Öğleden sonra ise Kazinga Kanalının bulunduğu bölgeye gidip George Gölü ile Albert Gölü’nü birbirine bağlayan bölgede tekne turu yapıyoruz. Bu sırada filler, zürafalar, bufalolar, hipopotam ve bilimum hayvanları yine görme şansımız oluyor. Tur sonrasında yeniden otelimize dönüyoruz. Konaklama Buffalo Savannah Lodge’da.

8. Gün 19 Ağustos 2023 CumartesiQueen Elizabeth - Kampala

Sabah erken kahvaltı sonrası başkent Kampala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ekvator çizgisi hattında mola veriyor ve iki yarımkürenin farklı özelliklerini görecek hava akımı deneyleri yapıyoruz. Ardından küçük foto molaları vererek başkent kampalaya varıyoruz ve panoramik bir tur atıp güzel bir mekanda akşam yemeği yiyoruz. Sonrasında geç vakitte Victoria Gölü kıyısında bulunan Entebbe’ye geçiyor ve havalimanına gidiyoruz.

9. Gün 20 Ağustos 2023 PazarEntebe-İstanbul

Günün ilk saatlerinde havalimanında check in işlemlerini yaptıktan sonra saat 03.45’te THY ile İstanbul’a uçuş. Aynı gün öğle vakti İstanbul’a gelişin ardından turumuz sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Kişi 1:

Yorum 1

Kişi 2:

Yorum 2

Kişi 3:

Yorum 3


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.