POLONYA TURU

Varşova-Poznan-Wroclaw-Czestochowa-Krakow

19-25 MAYIS 2024Program (7 gün)

1. Gün 19 Mayıs 2024 Pazarİstanbul-Varşova

Sabah saat 05:30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali LOT Havayolları kontuarı önünde buluşma ve gerekli işlemlerden sonra saat 07:10’da aynı gün yerel saatle 10:00’da Varşova’ya varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımızla Polonya’nın başkenti Varşova’daki otelimize hareket. Otelimize yerleştikten sonra hep birlikte çarşıya çıkıp tur atıyoruz ve güzel bir mekanda akşam yemeği sonrası tekrar otelimize dönüyoruz. Konaklama Varşova’da Mercure Hotel vb.

2. Gün 20 Mayıs 2024 PazartesiVarşova

Sabah kahvaltısının ardından tam günlük Varşova turumuz başlıyor. Panoramik şehir turumuz sırasında Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza sütün heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı meydan, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, Deniz Kızı Sirena anıtı ve Madam Curie’nin evini geziyoruz. Tur bitiminde meydanda serbest zaman. Akşam vakti hep birlikte yemek ve eğlenceye gidiyoruz. Konaklama Vorşova’da otelimizde.

3. Gün 21 Mayıs 2024 SalıVarşova-Poznan

Sabah kahvaltısının ardından karayolu ile yaklaşık 3 buçuk saat sürecek Poznan şehrine gidiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra şehir turumuz başlıyor. Turumuz sırasında; Polonya’nın en büyük serası “The Palm House”u, Market Meydanı’nı, Rönesans’ın ülkeye etkilerini en güzel yansıtan Şehir Binası’nı, ülkedeki en güzel Barok yapılardan biri olan St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi’ni ve Özgürlük meydanını göreceğiz. Bir sonraki durağımız ise Tarihi Torun Kenti olacak. Orta Çağ Gotik mimarisini yansıtan ve dünyanın ekseni etrafında döndüğünü ilan eden Kopernik'in doğduğu ve büyüdüğü şehir olan Torun, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Eski kent merkezi, Belediye Binası, ve Kopernik’in evini ziyaretin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Poznan’da Hotel Vivaldi vb.

4. Gün 22 Mayıs 2024 ÇarşambaPoznan-Wroclaw

Sabah kahvaltısından sonra Poznan’dan ayrılıyoruz ve karayolu ile yaklaşık 2 saat sürecek olan WROCLAW şehrine gidiyoruz. Otelimizde odalarımız hazırsa check-in işlemlerimiz ve odalara yerleşmemizin ardından Wroclaw şehir turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda tarihi merkezde bulunan Market Meydanı, 13.yüzyılda yapımına başlanan ve bugün hala toplumsal ve kültürel olaylar için kullanılan Şehir Binası’nı göreceğiz. Sonrasında ise tarihi 9.yüzyıla uzanan ve şehrin en eski kısmı olan Ostrow Tumski “Katedral Adası”nı göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama Wroclaw’daki Scandic Hotel vb.

5. Gün 23 Mayıs 2024 PerşembeWroclaw-Czestochowa-Krakow

Wroclaw’daki otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Polonya’nın açık hava müzesi olarak bilinen, Siyah Madonna tablosu, Bakire Meryem tapınağının evi olan Jasna Gora’nın Pauline manastırını bulunduran, dünyaca ünlü bir şehir olan CZESTOCHOWA’ya doğru özel otobüsümüz ile yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Her sene yaklaşık 5 milyon üzerinde ziyaretçinin akınına uğrayan bu kutsal şehri gördükten sonra KRAKOW’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Auschwitz Nazi Kampı olacak. İkinci Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 1,5 milyon Yahudi’nin sistematik olarak işkenceye maruz kaldığı ve katledildiği, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Auschwitz –Birkenau Nazi kampını ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra Krakov a varışımızın ardından Krakow şehir turumuz başlıyor. Papa II.Jean Paul’un başpiskopos iken papa seçildiği bu şehirde ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda Ortaçağ Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Turumuzdan sonra 2 gece konaklayacağımız KRAKOW’daki otelimize yerleşiyoruz ve günü bitiriyoruz.

6. Gün 24 Mayıs 2024 CumaKrakow

Sabah kahvaltısından sonra Krakow’u gezmeye devam ediyoruz. Wawel Kalesi’ni ve Papa II.Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Diğer görülecek yerler arasında ise; Pazar meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu bulunmaktadır. Turumuz sonrası meydanda serbest zaman. Akşam hep birlikte extra olarak yerel müzik ve dans gösterlierinin olduğu leh gecelerine gidip keyifli ve bol eğlenceli bir yemek yiyoruz. Konaklama Krakow Hotel Polonia vb.

7. Gün 25 Mayıs 2024 CumartesiKrakow-Varşova-İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Varşova’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergahımız üzerindeki tarihi ve kültürel yerlerde de kısa molalar verip güzel bir yerde yemek yedikten sonra ikindi vakti Varşova Uluslararası Havaalanına varıyoruz. 19:55’te Polonya Hava Yolları ile 3,5 saatlik uçuşumuzun ardından İstanbul Yeni Havalimanına varışımız ile bu unutulmaz gezimize noktayı koyuyoruz.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Kişi 1:

Yorum 1

Kişi 2:

Yorum 2

Kişi 3:

Yorum 3


Görüş Bildirin