MADAGASKAR TURU

ANTANANAVIRO - ANDASIBE – BEMARAHA – BOABABS AVENUE – MORONDOVA – KIRINDY – ANTSIRABE

18 Kasım - 26 Kasım 2023Program (8 gün)

1. Gün 18 Kasım 2023 Cumartesiİstanbul-Antananarivo

17 Kasım Cuma günü saat 23.30’da İstanbul Havaalanı Türk Havayolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından 18 Kasım Cumartesi’ne girdiğimiz ilk saatlerde Madagaskar’ın başkenti Antananaviro’ya hareket. Geceleme uçakta. Aynı gün saat 15.10’da başkente varış. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turu yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Pietra Hotel Antananaviro’da.

2. Gün 19 Kasım 2023 PazarAntananarivo-Andasibe

Sabah erken kahvaltının ardından Madagaskar’ın doğusuna doğru yolculuğumuz başlıyor. Yol boyunca tuğla ve kilden yapılmış evlerin olduğu köyleri, taraça halindeki pirinç tarlalarını seyre dalıyoruz. Yolumuzun üzerinde kelebekleri, bukalemunları ve kertenkeleleri gözlemleyeceğimiz yerel bir çiftlik parkında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Gözlemlerimizin ardından lodge otelimizde öğre yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra lemurları gözlemlemek için kano vasıtası ile Lemur Parkı’na gidiyoruz. 4 farklı lemur türlerini gözlemleyip akşamüzeri otelimize geri dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Vakona Forest Lodge’da.

3. Gün 20 Kasım 2023 PazartesiAndasibe-Antananarivo-Antsirabe

Sabah erken kahvaltının ardından başkent üzerinden adanın güneybatısına doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca tuğla ve kilden yapılmış evlerin olduğu köyleri, taraça halindeki pirinç tarlalarını seyre dalıyoruz. Ambatolampy şehrine varıyoruz ve burada öğle yemeğimizi alıp güzergahımızı adanın orta bölgesinde yer alan Antsirabe’ye çeviriyoruz. Şehre varışın ardından çek çek arabaları ile şehri turluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Royal Palace Hotel’de.

4. Gün 21 Kasım 2023 SalıAntsirabe-Miandrivazo-Morondava

Sabah erken kahvaltının ardından Madagaskar’ın eşsiz manzarası eşliğinde Miandrivazo’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımızla birlikte öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Sonrasında adanın batısına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde yer alan Menabe dağında fotoğraf molası veriyoruz. Boabab ağaçlarının olduğu vadiyi fotoğraflıyoruz. Ardından Morondava şehrine varıp otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Palissandre Resort Hotel’de.

5. Gün 22 Kasım 2023 ÇarşambaMorondava-Kirindy Forest-Boabab

Sabah erken kahvaltının ardından Madagaskar’ın eşsiz manzarası eşliğinde Kirindy Ulusal Parkı’na olan yolcuğumuz başlıyor. Biyolojik çeşitliliği gözlemleyeceğimiz parkın içinde Madagaskar’a ait olan Fossa memeli hayvanını görme şansımız da olacak. Turumuzun ardından BAOBABS ağaçlarının yer aldığı caddede eşsiz gün batımını manzarasını izleyip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Palissandre Resort Hotel’de.

6. Gün 23 Kasım 2023 PerşembeMorondava-Antananarivo

Sabah kahvaltısının ardından Madagaskar’ın başkenti olan Antananarivo’ya olan iç hat uçuşumuzu yapmak için havaalanına transfer oluyoruz. Saat 14.25’te başkente hareket ediyoruz. 2 saatlik uçuşun ardından başkente varış. Özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Pietra Hotel Antananaviro’da.

7. Gün 24 Kasım 2023 CumaAntananarivo

Sabah kahvaltısının ardından özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde şehir turumuzu yapıyoruz. 18.yy.’da Imerina Krallığı’na ve 19.yy.’da Madagaskar Krallığı’na ev sahipliği yapmış olan Queen’s Palace’ı ve başkanlık sarayı olarak kullanılmış olan Andafiavaratra Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Ardından Analakely pazarında alışveriş için serbest zaman ve sonrasında otelimize transfer. Konaklama ve akşam yemeği Pietra Hotel Antananaviro’da.

8. Gün 25 Kasım 2023 CumartesiAntananarivo - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Öğle vakti özel aracımız eşliğinde havaalanına transfer oluyoruz. Saat 16.45’te Türk Havayolları ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz 26 Kasım Pazar günü saat 06.00’da İstanbul Havaalanı’nda sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Kişi 1 – :

Yorum 1

Kişi 2:

Yorum 2

Kişi 3:

Yorum 3


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile