MİSTİK MISIR & NİL NEHRİ GEZİSİ

Kahire-Luxor-Krallar Vadisi-Edfu-Komombo-Aswan-Abu Simbel

16 Mart - 22 Mart 2024

Kahire

Kahire, Mısır Piramitleri ve Tarihi Kahire Müzesi'ni gezerken 7000 yıllık muhteşem Mısır Medeniyeti'ni birlikte keşfedeceğiz

Firavunlar diyarı Luxor

Dünyanın en büyük tapınak kompleksi Karnak Tapınakları ve firavun mezarlarının bulunduğu Krallar Vadisi

Nil Nehri

Nil Nehri boyunca 4 gün mistik nehir yolculuğu


Abu Simbel Tapınağı

Ünlü firavun II.Ramses’in kendisi ve eşi Nefertari için dağa oyularak yaptırmış olduğu Dünya’nın 8. Harikası olan muhteşem Abu Simbel tapınağında bir firavunun aşkına tanıklık ediyoruz


Program (7 gün)

1. Gün 16 Mart 2024 CumartesiİSTANBUL-KAHİRE

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 05:00’te buluşma ve gerekli işlemlerden sonra saat 07:55’te THY’nin TK 690 seferiyle Kahire’ye uçuş. Saat 09: 10 ‘da Kahire’ye varışın ardından özel aracımız ve rehberimiz eşliğinde Sakkara bölgesine hareket ediyoruz. Dünyanın en eski yapısı olan Kral Zoser’in ünlü Basamaklı Piramidini ve Kral Teti’nin Piramidi’ni ziyaret ediyor, Vezir Mere Ruka’nın Mastaba’sında “Eski Mısır’ın Günlük Yaşamı”nın sergilendiği muhteşem duvar rölyeflerini yakından görüyor ve öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra, müthiş bir görsel hazinenin bulunduğu Papirüs Enstitüsü’nü ziyaret ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği aynı otelde.

2. Gün 17 Mart 2024 PazarKAHİRE-PRAMİTLER BÖLGESİ

Sabah kahvaltımızın ardından, ünlü Giza Piramitleri’ni (Keops, Kefren, Mikerinos) ziyaret ediyoruz. Dünyanın merkezi olan Keops Piramidi’ndeki Lahit Odası’nı gördükten sonra Sfenks ve Vadi Tapınak ziyaretinin ardından öğle yemeği için mola veriyoruz. Moladan sonra, Mısır gezimizde göreceğimiz tüm yerlerin anahtar bilgilerini edineceğimiz dünyaca ünlü Kahire Müzesi’ne hareket ediyoruz. 7000 yıllık muhteşem Mısır Medeniyeti’nin en önemli eserlerinin, Firavun Tutankhamon’un efsanevi hazinesinin ve Mısır’ın en büyük firavunlarının mumyalarının sergilendiği müze gezisinin ardından Otantik “Khan El Khalili Çarşısı”nda alışveriş molası veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği aynı otelde.

3. Gün 18 Mart 2024 PazartesiKAHİRE- LUXOR

Sabah erken otelden Kahire Havaalanı’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. MS 231 sefer sayılı uçakla Luxor’a uçuyoruz. 55 dakikalık uçuşla Luxor Havaalanı’na varmış oluyoruz. Havaalanından Nil Nehri’nde bizi bekleyen 5 yıldız delux gemimize geçiş yapıyoruz. Gemimize yerleşip, öğle yemeği yedikten sonra, antik başkent Luxor’u keşfedeceğimiz turumuz için gemiden ayrılıyoruz. Her Kralın kendisine ait bir mâbed eklemesi ile Mısır’ın ve Dünya’nın en büyük tapınak kompleksi haline gelmiş olan Karnak Tapınaklar’ını geziyoruz. Sonrasında, üç dine ait ibadethanelerin bulunduğu ünlü Luxor Tapınağı’nı görüyoruz. Gezimizi tamamlayıp, gemiye dönüyoruz. Gece, ekstra giriş ücreti bulunan Karnak tapınağı’nda yapılan büyüleyici ses ve ışık gösterisini izliyoruz. Akşam yemeğimizi gemide yiyor ve konaklıyoruz. Royal Ruby Nile Cruiser

4. Gün 19 Mart 2024 SalıLUXOR

Sabah kahvaltısı sonrası Nil Nehri’ni geçerek büyük Memnon Heykelleri’ni görüyoruz. Sonrasında 62 Kral Mezarı’nın bulunduğu Krallar Vadisi’nde firavunların mezarlarından bazıları görüyoruz. Firavun III. Ramses’in Medinat Habu’daki görkemli tapınağını gezip gemimize geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından gemimizle birlikte hareket ediyoruz. Güneşlenme terasında güneş ve havuzun tadını çıkarıyor, muhteşem manzarayı seyrederek şezlongda beş çayının keyfini sürüyoruz. Gemimiz Edfu’ya doğru hareket ediyor. Yolculuk sırasında Nil Nehri üzerindeki havuz sistemi “Esna”dan geçiyoruz. Akşam yemeğimizi gemimizde yiyoruz ve konaklıyoruz.

5. Gün 20 Mart 2024 ÇarşambaEDFU / KOMOMBO

Sabah kahvaltısı sırasında Gemimiz Nil Nehri’nde seyir halinde yolculuğumuza devam ediyoruz ve çevrenin manzarasını izleyerek yol alıyoruz. . Öğle yemeğinden sonra, Edfu’da yüzyıllar boyunca kumlar altında kaldığı için Mısır’ın en iyi korunmuş ve hiç bozulmamış tek tapınağı olan Edfu Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında gemimize dönüyor ve Komombo’ya hareket ediyoruz. Komombo’da, iki tanrı tarafından paylaşılan şifacılık merkezi olan Horus–Sobek Tapınağı’nı ve Timsah Mumyaları Müzesi’ni geziyoruz. Akşam yemeğinden sonra Nil gemilerinde geleneksel olarak yapılan kıyafet balosu “Gallabia Parti” ile animasyon, dans ve eğlence ile unutulmaz bir gece yaşıyoruz.

6. Gün 21 Mart 2024 PerşembeASWAN / ABUSİMBEL / ASWAN

Sabah erken saatte gemimizden ayrılıyor ve Aswan’dan Abu Simbel’e gitmek üzere hareket ediyoruz. II.Ramses’in kendisi ve eşi Nefertari için dağa oyularak yaptırmış olduğu Dünya’nın 8. Harikası olan muhteşem Abu Simbel tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Aswan’a dönüyor ve Tanrıça ISIS’in Philae Tapinağı’nı ziyaret ediyoruz. Gemimizde öğle yemeği sonrası yelkenli tekne ile (feluka) Nil Nehri üzerinde şiir gibi bir gezinti yapıyoruz ve bu gezintide Nil Nehri’nde yüzme imkânımız da var. Ardından gemimize geçiyoruz.

7. Gün 22 Mart 2024 CumaASWAN/KAHİRE – KAHİRE/İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra havalimanına gidiyoruz. Buradan yerel havayolları Kahire’ye uçuyoruz. Kısa bir uçuş sonrası saat 10:20’de Kahire’ye gelişimizin ardından özel araç ve yerel rehberimiz eşliğinde şehir merkezine gidiyor ve Citadel of Salah El bölgesini geziyoruz. Sonraki durağımız ise Alabaster Camisi olacak. Çarşıda vereceğimiz serbest zaman sonrasında ise tekrar havalimanına gidiyoruz. Havalimanında gerekli işlemlerden sonra THY’nin tarifeli seferiyle saat 20:45’te İstanbul’a uçuyoruz. Turumuz İstanbul Havalimanı’nda saat 22:40’ta sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Kişi 1:

Yorum 1

Kişi 2:

Yorum 2

endonezya_turu
Kişi 3 – :

Yorum 3


Görüş Bildirin

Metro ile

M4 Metrosu Yenisahra İstasyonu

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile