LAPLAND (FİNLANDİYA)

DİREKT UÇUŞ İLE!

Rovaniemi

Freebird Hava Yolları Özel Seferi İle

26 – 29 OCAK 2019

Ren Geyiği Safarisi

Rovaniemi

Noel Baba’nın evi olarak bilinen Rovaniemi

Snow Castel

Buzdan heykeller, buzdan barlar ve buzdan yapılmış saunayı görme şansı, donmuş bir nehirde buzda balık avı.

Kuzey Işıkları

Karlı bir ormanda kuzey ışıkları ve ay ışığı altında seyahat

Kızaklar ile yolculuk

Husky çiftliği , Ren Geyiği çiftliği


Program (4 gün)

1. Gün 26 Ocak 2019 Cumartesi İSTANBUL – ROVANIEMI

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli misafirlerimizle saat 06.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından saat 10.00’da Freebird Hava Yolları’nın özel seferi ile Rovaniemi’ye uçuyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 13.10’da varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli alternatifler bulabileceksiniz. Serbest zamanınızda birbirinden özel hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı da yakalayacaksınız. Gezi sonunda, burada geçeceğiniz kuzey kutup çizgisi sebebi ile bir sertifika da sizleri bekliyor olacak. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde.

2. Gün 27 Ocak 2019 PazarROVANIEMI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin düzenleyeceği Husky Safari ve Ren Geyiği Çiftliği Ziyareti Turuna katılıyoruz. Turumuz Ren Geyiği Çiftliği ziyareti ile başlıyor. Ren Geyiği çiftliğinde önce geyikler hakkında genel bilgi alıyoruz. Ardından bu muhteşem hayvanlar ile fotoğraf çektirme ve de geyikleri besleme şansımız da olacak. Ardından geyikler ile kısa bir tur atacak ve sonrasında turumuzun ikinci etabına başlayacağız. Husky çiftliğine varışımız ardından bu sevimli soğuk mevsim hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket.

3. Gün 28 Ocak 2019 PazartesiROVANIEMI

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin öğleden önce düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, Buz Otel, Buz Kilise gibi yerleri içinde bulunduran her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Snow Castle turuna katılıyoruz. Öğleden sonra ise rehberimizin eşliğinde kar safarisi turuna katılıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobiller) üzerinde 2 saat sürecek ve değişik parkurlarda sürüş deneyimi imkânınız bulacaksınız.

4. Gün 29 Ocak 2019 SalıROVANIEMI

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 14.10’da Freebird Havayolları’na ait özel sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 19.20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Admin – Nisan 03, 2017:

Yorum 2

Ahsan – Nisan 01, 2017:

Yorum 1

Kişi 3 – Nisan 2017:

Yorum 2


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.