LÜBNAN KÜLTÜR GEZİSİ

20-25 EKİM 2019

Beyrut

Ortadoğu’nun bir zamanlar en meşhur şehri olan ve tarih boyunca yedi kez yıkılıp tekrar kurulan başkent

Jeitta Mağarası

Büyük bir karstik erime ile oluşan ve uzunluğu 9 km.'yi bulan dünya harikasına aday mağara

Harissa Tepesi

Meryem Ana Kilisesi'nin bulunduğu Harissa Tepesi'ne teleferikle yolculuk

Babil

Unesco tarafından dünya mirası listesinde olan Byblos (Babil) kentini ziyaret


Program (5 gün)

1. Gün 20 Ekim 2019 Pazar İSTANBUL-BEYRUT

Akşam saat 18:00’de Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşma ve gerekli işlemlerden sonra saat 21:10’da Lübnan’ın başkenti Beyrut’a hareket. Yerel saatle 23:00’te Beyrut’a varış alanda bekleyen özel aracımızla otele transfer. Konaklama Beyrut’ta.

2. Gün 21 Ekim 2019 PazartesiBEYRUT

Sabah kahvaltısından sonra Beyrut turumuz başlıyor. Yerel rehberimiz eşliğinde Ortadoğu’nun bir zamanlar en meşhur şehri olan ve tarih boyunca yedi kez yıkılıp tekrar kurulan başkenti gezmeye başlıyoruz. Osmanlı Saat Kulesi, Birleşmiş Milletler Binası, Başbakanlık, Parlamento Binası, tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliselerini panoramik olarak görüyoruz. Liman bölgesini hristiyan mahallelerini geziyoruz. Akşam vakti hep birlikte güzel bir Lübnan restoranına gidiyoruz, müzik ve eğlence eşliğinde Ortadoğu yemeklerinin tadına doyuyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün 22 Ekim 2019 SalıBEYRUT- JEİTA MAĞARASI- BİBLOS (Babil)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından özel aracımız ve rehberimiz eşliğinde İlk olarak Jeitta Mağarası’na gidiyoruz. Büyük bir karstik erime ile oluşan ve uzunluğu 9 km’ yi bulan Dünya harikasına aday mağarada dikit, sarkıtları ve küçük bir gölün olduğu yerde maceralı bir yolculuk yapıyoruz. Devamında Meryem Ana kilisesinin bulunduğu Harissa Tepsine teleferikle çıkıyoruz. 15 dakika süren bu yolculuğun ardından, kiliseyi geziyoruz. Öğleden sonra ise Unesco tarafından dünya mirası listesinde olan Byblos (Babil) kenti ziyaret edilip gezildikten sonra Doğu Akdeniz’in liman kıyısında tur atıp Alışveriş yapıyoruz ve ardından Beyrut’a dönüyoruz. Konaklama Beyrut’ta.

4. Gün 23 Ekim 2019 ÇarşambaBEYRUT- BEKAA VADİSİ-BAALBEK-BEYRUT

Sabah kahvaltısı sonrası Beyrut’un, sırtını yasladığı dağlara doğru yol alıyoruz. Burada ülke bayrağının da sembolü olan ve literatüre “Lübnan Sediri” olarak geçen çam ağaçlarını görerek Bekaa Vadisi’ne varıyoruz. Buradaki ilk durağımız şarap mahsenleri olacak. Devamında Beka Vadisinden geçerek, Beyrut'un 60 km. doğusunda bulunan Baalbek Antik Kenti'ni geziyoruz. Roma döneminden kalma Jupiter Tapınağı, zengin süslemeleriyle Bacchus ve Venüs tapınaklarının görülmesinin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Ksara kalesini geziyoruz. Sorasında Berdaouni Nehri’ni geçip Anjar kentini de gezdikten sonra tekrar Beyrut’a dönüş. Geceleme Beyrut’ta.

5. Gün 24 Ekim 2019 PerşembeSİDON-DEİR AL QAMAR-İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından Beyrut’un güneyine doğru bir süre yol alıp Dürzi mahallelerini ve Osmanlı eseri olan Beydettin Saraylarını geziyoruz. Ardından Deir Al Qamar’ı geziyoruz. Öğleden sonra ise Akdeniz kıyısında bulunan Sidon kentine varıyor ve bu şehrin tarihi sokaklarını geziyoruz ve bir süre alışveriş yapıyoruz. Sonrasında Doğu Akdeniz sahillerinden Beyrut’a dönüş ve hep birlikte güzel bir mekanda yemek yiyoruz. Gece yarısından sonra saat 24:00’te havalimanına gidiyoruz. Saat 04:00 te İstanbul’a uçuş. Turumuz 25 Ekim Cuma günü Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 05:50 de sona eriyor.

TUR KATILIM ŞARTLARI ve GENEL HÜKÜMLER

Patagonyatravel tarafından hazırlanan ve yukarıda detayları belirtilen tur programının gerçekleşebilmesi için söz konusu tura katılımcı sayısının minimum 15 kişi olması gerekmektedir. Katılımcı sayısının 15 kişinin altında olması durumunda PATAGONYA TRAVEL söz konusu turu iptal etme hakkına sahiptir.

TUR BEDELİ ÖDEME KOŞULLARI

TUR BEDELİ: 530 USD

Söz konusu bilet bedeli 10/12/2018 tarihi itibariyle geçerli olup, Katılımcılar biletlerini kendileri alabilecekleri gibi, PATAGONYATRAVEL’ tarafından alınmasını talep edebilirler. Biletini PATAGONYATARVEL’ dan talep eden katılımcılar bilet bedelini 3 iş günü içerisinde ödeyecektir. 10/12/2018 tarihinden sonra alınacak biletlerde fiyat farkı olması durumunda aynı oranda katılımcıya yansıtılacaktır.

Dileyen katılımcılar biletlerini internet üzerinden alabilirler. Böyle bir durumda katılımcı kendisine bildirilen uçak biletini aynen almak zorundadır. Aksi takdirde katılımcı farklı bir uçak alması durumunda sorumluluk kendisine ait olup bu durumdan PATAGONYA TRAVEL sorumlu değildir. Katılımcı kendisine bildirilen uçak bilgileri dışında bir bilet alması durumunda tura katılabilir, ancak gurubun bulunduğu noktaya ulaşmak için ara transferler vs. giderler katılımcı tarafından karşılanır.

Tur bedeline dahil olan hizmetler yukarıda detaylı bir şekilde belirtilmiş olup, bunların dışındaki turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir. Özellikle, satın alınan hizmete, KATILIMCInin paket tur kapsamı dışında alacağı ekstra yiyecek içecek, kişisel harcamalar, program dışı tüm mal ve hizmetlerin bedeli, vize ve pasaport işlemleri ve hizmetleri, ekstra tur bedelleri dahil değildir. Katılımcı uçak biletini aldıktan sonra tur bedeli olan 530 usd’ nin en az %25’ ini ( 132 usd ) kayıt esnasında ön ödeme ( kapora ) olarak, bakiye tutarı ise turun başlamasına en geç 20 gün kala ödeyerek tur bedelini tamamlayacaktır.

SÖZLEŞMENİN FESHİ

KATILIMCI, fesih talebini PATAGONYA TRAVEL’a yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak aşağıdaki şartlarda feshedebilir:

 • KATILIMCI tarafından, paket turun başlamasından en az 45 gün önce yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar, zorunlu seyahat sağlık sigortası, varsa vize bedelleri, paket tur ile ilgili yapılan ve geri alınamayacak olan ödemeler (ulaşım, konaklama bedelleri gibi) hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine 10 iş günü içerisinde iade edilir. Uçak, tren, gemi ve kara taşıtı ile yapılan turlarda biletler kimi zaman 6 ay öncesinden grup bileti veya bireysel bilet alındığından ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır.
 • KATILIMCI tarafından, paket turun başlamasına 30 günden az bir süre kala fesih bildirimlerinde ise sözleşme bedelinin %30’u, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar, zorunlu seyahat sağlık sigortası, paket tur ile ilgili yapılan ve geri alınamayacak olan (ulaşım, konaklama bedelleri gibi) ödemeler için yapılacak kesintilere ek olarak, Cayma tazminatı olarak KATILIMCI’ ye fatura edilir. KATILIMCI, söz konusu kesintileri PATAGONYA TRAVEL’a ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • KATILIMCI tarafından, paket turun başlamasına 10 günden az bir süre kala fesih bildirimlerinde ise KATILIMCI tarafından ödenen tutarın tamamı PATAGONYA TRAVEL tarafından cayma tazminatı olarak kesilir ve KATILIMCI’ ye fatura edilir.
 • KATILIMCInın turun başlamasından önce, kendisi veya birinci derece akrabalarının vefatı ya da ağır hastalık, kaza, tutuklama ve benzeri olağanüstü durumlarda, bu durumu resmi belgelerle birlikte turun başlamasından önce yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı (e-posta, internet, kısa mesaj ve sair) ile PATAGONYA TRAVEL’e bildirmek suretiyle sözleşmeyi feshetmesi (turu iptal etmesi) durumunda, katıldıkları paket tur ile ilgili yapılan ve geri alınamayacak olan ödemeler (ulaşım, konaklama bedelleri gibi) düşüldükten sonra kalan tutar 14 gün içinde iade edilecektir. Özellikle, uçak, tren, gemi gibi ulaşım için gerekli biletler alındıktan sonraki iptallerde mazeret geçerli olmayıp, biletlerin iadesi yapılmaz. Ulaşım biletlerinde taşıyıcı firmaların iptal ve iade şartları geçerlidir.
 • PATAGONYA TRAVEL katılımcıya SEYAHAT İPTAL ve GÜVENCE PAKETİ yaptırması konusunda öneride bulunur, Katılımcı isterse böyle bir sigorta yaptırabilir ve seyahatini güvence altına alabilir. Böyle bir durumda Sigorta Şirketinin Koşulları Geçerlidir ve işlemlerin takibinden Katılımcı sorumludur.
 • Not: Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda uçak bileti alan veya kapora bedelini ödeyen katılımcılar tur programını almış ve tur için belirtilen şartları kabul etmiş sayılır.

  Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

  Tura katılan kişi sayısı :

  Admin – Nisan 03, 2017:

  Yorum 2

  Ahsan – Nisan 01, 2017:

  Yorum 1

  Kişi 3 – Nisan 2017:

  Yorum 2


  Görüş Bildirin

  Tren ile

  Tren ile

  Otobüs ile

  Otobüs ile

  Taksi ile

  Taksi ile

  Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.