KÜBA GEZİSİ

HAVANA-SANTA CLARA-TRINIDAD-CIENFUEGOS-PINAR DEL RIO VINALES–VARADERO

18 – 25 MART 2022

Puro , Resim , Mohito

Havana

Morro Kalesi , Devrim Müzesi

Che Guevara

Tütün çiftlikleri ve Santa Clara

Romantizm Müzesi

Karayip Denizi kıyısında

Vinales Vadisi

Cueva del Indio Mağarası içinde tekne turu


Program (8 gün)

1. Gün 18 Mart 2022 CumaİSTANBUL-HAVANA

17 Mart Perşembe günü saat 23.00’de İstanbul Havalimanında buluşma. Gerekli işlemlerden sonra 18 Mart Cuma günü Türk Havayolları tarifeli seferi TK183 ile saat 02.05’te direkt olarak Havana’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. Aynı günün sabahı 07.45’te Havana’ya varış. Havaalanında bizleri bekleyen özel aracımız ile turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Havana şehrini otobüsümüzle geziyoruz. Ardından şehir merkezine gidiyoruz ve Puerto caddesinde bir parkta yer alan Ulu Önder Atatürk’ün büstünü ziyaret ediyoruz. Ardından La Bodeguita Del Medio Restorantında öğle yemeğimizi aldıktan sonra eski şehrin içine doğru yürüyüşümüz başlıyor. Tarihi Havana şehrinde yer alan 3 ana meydanı görüyoruz ve sonrasında Havana'nın en güzel manzara noktası olan ve 1589 yılında İspanyollar tarafından inşa edilen Morro Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Memories Miramar Hotel’de.

2. Gün 19 Mart 2022 CumartesiHAVANA-PINAR DEL RIO-VINALES-HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından yerel rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde tam gün sürecek Pinar Del Rio ve Vinales Vadisi gezisine gidiyoruz. Pınar del Rio’ya geldiğimizde kısa bir mola veriyoruz. Burada dünyaca meşhur Küba purolarının yapımını görmek için bir Puro Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’n de yer alan Vinales Vadisi’nde yerel bir restoranda öğle yemeği yiyoruz. Öğleden sonra ise Cueva del Indio Mağarası’nın içine gidiyor ve tekne turu alıyoruz. Sonrasında ise bölgenin en meşhur yeri olan ve 1961 yılında ünlü Meksika’lı ressam Diego Morales’in (Frida Kahlo’nun eşi) öğrencisi olan Gonzalez Morillo tarafından bir kaya üzerine yapılan ve Evrim Süreci’ni betimleyen “El Mural de la Prehistoria” adlı çalışmayı görüyoruz. Sonrasında Vinales Vadisi’nin göründüğü Manzara Noktası’nda duruyor ve bölgenin fotoğrafını çekme imkânı buluyoruz Ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Memories Miramar Hotel’de.

3. Gün 20 Mart 2022 PazarHAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıyoruz. Üç saatlik bir seyahatin ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Cienfuegos’a geliyor ve Tomas Terry Tiyatrosu’nu ziyaret ediyoruz. Koloniyel meydanı, okyanus kıyısını geziyoruz. Sonrasında yerel bir restoranda yemeğimizi alıyoruz. Ardından 1,5 saatlik bir yolculuktan sonra Trinidad’a geliyor ve Kolonyal dönemden kalma konuk evlerimize yerleşiyoruz. Konaklama Trinidad Özel Casa.

4. Gün 21 Mart 2022 PazartesiTRINIDAD

Kahvaltının ardından Trinidad şehir turumuz başlıyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi şehirde ilk durağımız görkemli Plaza Mayor Meydanı ve Kilisesi. Ardından kolonyal dönemden kalma eşyaların sergilendiği bir müzeyi ziyaret ediyoruz. Ardından adını limon suyu ve bal karışımı bir koktely den alan meşhur ‘’Canchanchara’’ tavernasını ziyaret edip bizlere ikram edilen kokteylimizin tadını çıkarıyoruz. İştahlarımızın açılmasına istinaden öğle yemeğimizi City Restoran’da alıyoruz. Sonrasında tipik kolonyal sokakları, küçük meydanları, rengarenk evler ve dükkanları keşfetmek için serbest zaman. Konaklama Trinidad Özel Casa.

5. Gün 22 Mart 2022 SalıTRINIDAD-SANTA CLARA-VARADERO

Kahvaltının ardından Trinidad’dan ayrılıyoruz. 2,5 saatlik seyahatin ardından Santa Clara’ya varıyoruz. Küba’nın efsanevi devrimcisi Che Guevara’nın Anıt Mezarı’nı ziyaret ediyoruz. Che’ nin 18 adamıyla, ağır silahlarla donanmış General Batista’nın ordusunu, 90 dakikalık bir baskınla yendiği Monumento a la Toma del Tren Blindado’yu görüyoruz. Öğle yemeğimizi çok güzel bir restoranda alıyoruz. Ardından Varadero’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Karayip Denizi’nin kıyısındaki her şey dahil otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hotel Arenas Doradas Varadero’da.

6. Gün 23 Mart 2022 ÇarşambaVARADERO - HAVANA

Kahvaltının ardından Karayip sahillerinde serbest zaman. Öğle yemeğimizi de otelimizde aldıktan sonra Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Havana’ya varışın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Memories Miramar Hotel’de.

7. Gün 24 Mart 2022 PerşembeHAVANA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte 1955 model antika sayılabilecek üstü açık arabalarla şehir turu yapıyoruz ve şehir turunun ardından, önce “Devrim Müzesi”ni sonrasında ise Devrim Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından alış veriş için San Jose Pazarı’nda serbest zaman. Konaklama Memories Miramar Hotel’de.

8. Gün 25 Mart 2022 CumaHAVANA-İSTANBUL

Sabah erken kahvaltı sonrasında 06.30’da havaalanına transfer oluyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinden sonra saat 10.15’te Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi TK 183 ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından gezimiz 26 Mart Cumartesi Günü saat 10.10’da İstanbul Havalimanı’nda sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Ömer Arıkan – 25 Kasım 2019:

Sevgili Dostlar, Ciddi jet lag olmuş halde Baküdeyim, hala kendimi sizlerin yanında Kübada Aytenciğimle beraberken hissediyorum. Sıradanlaşmış hayatlarımıza bir nefes kattınız. Hiç tanımadığımız dünya güzeli insanlarla beraber olduk. Bir Devrimin yaşandığı ülkede sizler soluklaşmış hayatımızda karanfil gibi açtınız. Farklı bölgelerden farklı kişiliklere yeni kapılar açıldı hayatımızda.Güzel yürekleriniz, güzel yüzlerinizi hep koklamak istiyoruz. Turlardan, rehberlerden nefret ederdim. Sevimli, gayretkeş Ekinin kişiliğinde Patagonya Tura minnettarlığımızı sunarız. Bize yaptığınız süprizde gözlerimiz doldu. Patagoonya Tura ve güzel dostlarımıza yürek dolusu sevgilerimizi sunuyoruz. Bilin ki bu günden sonra sizlere hasret duyacağız. Umarım tekrar görüşürüz, hepiniz sevgi ile kalın canlar... Ayten-Ömer

Ahsan – Nisan 01, 2017:

Yorum 1

Kişi 3 – Nisan 2017:

Yorum 2


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.