KÜBA GEZİSİ

HAVANA-SANTA CLARA-TRINIDAD-CIENFUEGOS-PINAR DEL RIO VINALES

10-17 Mart 2019

Puro , Resim , Mohito

Havana

Morro Kalesi , Devrim Müzesi

Che Guevara

Tütün çiftlikleri ve Santa Clara

Romantizm Müzesi

Karayip Denizi kıyısında

Vinales Vadisi

Cueva del Indio Mağarası içinde tekne turu


Program (8 gün)

1. Gün 10 Mart 2019 PazarİSTANBUL-AMSTERDAM-HAVANA

Sabah Sabiha Gökçen Havalimanında saat 06:30’da buluşma. Gerekli işlemlerden sonra KLM Havayolları ile 08:45’te Amsterdam’a hareket.10:30’da Amsterdam’a varışın ardından kısa bir bekleme süresi sonrası Yine KLM ile Havana’ya hareket. Aynı günün akşamı saat 18:15’te Havana’ya varış ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Tryp Habana Libre Hotel’de.

2. Gün 11 Mart 2019 PazartesiHAVANA

Kahvaltının ardından tam gün sürecek Havana turumuz başlıyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne yer alan Tarihi Havana şehrini otobüsümüzle geziyoruz. Ardından şehir merkezine gidiyoruz ve Puerto caddesinde bir parkta yer alan Ulu Önder Atatürk’ün büstünü ziyaret ediyoruz ve sonraki durağımız önceleri Batista'nın Sarayı olan ve Küba Devrimi'nin ilan edildiği “Devrim Müzesi” oluyor. Fidel Castro önderliğinde gerçekleştirilen 1959 Küba devriminin belge, fotoğraf ve anılarını detaylı bir şekilde geziyoruz. Ardından devrim meydanına gidiyoruz. Hemen sonrasında Küba’nın yerel içkisi olan Rom’un nasıl yapıldığını görmek için Rom müzesine gidiyoruz.Öğle yemeğinden sonra eski şehrin içine doğru yürüyüşümüz başlıyor. Tarihi Havana şehrinde yer alan 4 ana meydanı görüyoruz ve sonrasında Havana'nın en güzel manzara noktası olan ve 1589 yılında İspanyollar tarafından inşa edilen Morro Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından San Jose çarşısında serbest zaman ve otelimize dönüş. Konaklama Tryp Habana Libre Hotel’de.

3. Gün 12 Mart 2019 SalıHAVANA-PINAR DEL RIO-VINALES-HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından yerel rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde tam gün sürecek Pinar Del Rio ve Vinales Vadisi gezisine gidiyoruz. Pınar del Rio’ya geldiğimizde kısa bir mola veriyoruz. Burada dünyaca meşhur Küba purolarının yapımını görmek için bir Puro Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Vinales Vadisi’nin göründüğü Manzara Noktası’nda duruyor ve bölgenin fotoğrafını çekme imkânı buluyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’n de yer alan Vinales Vadisi’nde yerel bir restoranda öğle yemeği yiyoruz. Öğleden sonra ise Cueva del Indio Mağarası’nın içine gidiyor ve tekne turu alıyoruz. Sonrasında ise bölgenin en meşhur yeri olan ve 1961 yılında ünlü Meksika’lı ressam Diego Morales’in (Frida Kahlo’nun eşi) öğrencisi olan Gonzalez Morillo tarafından bir kaya üzerine yapılan ve Evrim Süreci’ni betimleyen “El Mural de la Historia” adlı çalışmayı görüyoruz. Yerel bir pazarda kısa bir alışveriş molası verdikten sonra akşam tekrar Havana’ya dönüyoruz. Konaklama Tryp Habana Libre Hotel’de.

4. Gün 13 Mart 2019 ÇarşambaSANTA CLARA –TRINIDAD (320 KM)

Kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıyoruz. Üç saatlik bir seyahatin ardından Santa Clara’ya varıyoruz. Küba’nın efsanevi devrimcisi Che Guevara’nın Anıt Mezarı’nı ziyaret ediyoruz. Che’ nin 18 adamıyla, ağır silahlarla donanmış General Batista’nın ordusunu, 90 dakikalık bir baskınla yendiği Monumento a la Toma del Tren Blindado’yu görüyoruz. Parque Vidal, şehrin en görkemli binası Teatro La Caridad, Palacio Provincial ve 1748 tarihinde inşa edilmiş Iglesia de Nuestra Senora del Carmen Kilisesi’ni görüyoruz. Öğleden sonra Santa Clara’dan ayrılıyoruz. 2 saatlik bir yolculuktan sonra Trinidad’a geliyor ve otelimize yerleşiyoruz. Yemek öncesi 1 saat Karayiplerde denizine giriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Brisas Trinidad Del Mar Hotel’de.

5. Gün 14 Mart 2019 PerşembeTRINIDAD

Kahvaltının ardından Trinidad şehir turumuz başlıyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu tarihi şehirde ilk durağımız görkemli Plaza Mayor Meydanı ve Kilisesi. Ardından tipik sokaklar ve küçük meydanlar, rengarenk evler ve dükkanlar, geleneksel çömlekleriyle Casa del Alfarero ziyareti. Daha sonra eski Küba evlerinden müzeye çevrilmiş olan; Romantizm Müzeside geziliyor. Ardından adını limon suyu ve bal karışımı bir koktely den alan meşhur ‘’Canchanchara’’ tavernası ziyaret edip bizlere ikram edilen kokteylimizin tadını çıkarıyoruz. Sonrasında Plaza Mayor Meydan’nında güzel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Kısa bir serbest zaman sonrası Karayip Denizi kıyısında bulunan otelimize dönüyor deniz, kum ve güneşin tadını çıkarıyoruz. Akşam yemeğimizi otelde aldıktan sonra hep birlikte Trinidat’ın tarihi sokaklarında bir tur atıyor, yöresel bir müzik ve dans gösterisi izlemeye gidiyoruz. Konaklama Brisas Trinidad Del Mar Hotel’de.

6. Gün 15 Mart 2019 CumaTRINIDAD- CIENFUEGOS-HAVANA

Kahvaltının ardından Karayip sahillerinde serbest zaman. Ardından Trinidad’dan ayrılıyoruz. İki saatlik seyahatin ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Cienfuegos’a geliyor ve Tomas Terry Tiyatrosu’nu ziyaret ediyoruz. Koloniyel meydanı, okyanus kıyısını gezip öğle yemeği sonra Havana’ya doğru seyahat ediyoruz. Konaklama Tryp Habana Libre Hotel’de.

7. Gün 16 Mart 2019 CumartesiHAVANA-AMSTERDAM

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz 1955 model antika sayılabilecek üstü açık arabalarla şehir turu yapabilirler, dileyen misafirlerimiz şehrin sosyal ve kültürel aktivitelerinden yararlanabilirler. Saat 16.30’da havaalanına transfer oluyoruz ve saat 20.15’te KLM Havayolları’nın KL724 sefer sayılı uçuşu ile Amsterdam’a seyahat ediyoruz.

8. Gün 17 Mart 2019 PazarAMSTERDAM-İSTANBUL

Saat 10.35 te Amsterdam’a varıyoruz. Kısa bir bekleyiş sonrası saat 13.25’te İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından gezimiz 18.55’te Atatürk Havalimanı’nda sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Admin – Nisan 03, 2017:

Yorum 2

Ahsan – Nisan 01, 2017:

Yorum 1

Kişi 3 – Nisan 2017:

Yorum 2


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.