5 Yıldızlı NORWEGIAN SUN CRUISE ile KANARYA ADALARI TURU

Portekiz-İspanya-Cebelitarık-Kanarya Adaları

10 GÜN

20 KASIM - 29 KASIM 2022


Program (10 gün)

1. Gün 20 Kasım 2022 Pazarİstanbul-Lizbon

İstanbul Havalimanı’nda sabah saat 05:30’da buluşma ve gerekli işlemlerden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1304 nolu seferiyle saat 08:35’te Lizbon’a hareket. Saat 10:40’ta Lizbon’a varışımızın ardından özel araç ve yerel rehberimiz eşliğinde Panoramik şehir turu yapıyoruz. Avrupa’nın en renkli başkentlerinden biri olan Lizbon’da gerçekleştireceğimiz turumuzda şehrin tarihi yapıları, meydanları, heykelleri renk renk mimari yapılarını geziyoruz. Şehrin sembolik yapılarının bulunduğu, aynı zamanda 15. ve 16. Yüzyılda Bartolomeu Dias, Vasco da Gama, Macellan gibi birçok ünlü kâşifin Atlas Okyanusu'na açıldığı yer olan Belem bölgesine geçeceğiz. Burada, Tejo Nehri kıyısında konumlanmış, 16. Yüzyılda inşa edilen ünlü Belem Kulesi, Portekizli denizcilerin keşiflerinin anlatıldığı büyüleyici Keşifler Anıtı ve daha bir çok yapıyı panoramik olarak gezdikten sonra otelimize gidiyor ve check in işlemlerimizi yapıp odalarımıza yerleşiyoruz. Sonrasında serbest zamanla yürüyerek şehri turluyoruz. Bu sırada dileyen arkadaşlar kendileri için ilginç gelebilecek özel mekanlara gidebilir. Dileyen arkadaşlarda tramvaya atlayıp şehrin tarihi ve sanat dolu renkli sokaklarını dolaşabilirler. Konaklama Lizbon’da otelde.

2. Gün 21 Kasım 2022 PazartesiLizbon-Sintra-Cascais& Cabo de Roca

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Libon çevresine yapacağımız turumuz başlıyor. İlk durağımız şirin Sintra olacak. Sintra iklimi, dağlık ve kırsal bölgeleri ve sayfiye evleri ile ünlüdür. Dünya mirası olarak kayıt altına alınan bu sevimli köyü gezdikten sonra, Atlantik okyanusu üzerinden hoş manzaralara sahip, Avrupa’nın en batısındaki nokta olan Cabo da Roca’ya devam ediyoruz. Caicais’a doğru yola çıktığımızda, cehennem ağzı anlamına gelen Boca de İnferno’da bir mola vereceğiz, deniz ile okyanus arasındaki farkı çıplak gözle göreceğiz. Bir sonraki durağımız kraliyet ailesi tarafından yazlık bir inziva merkezi olarak seçilmiş olan balıkçı kasabası Cascais olacak. Burada köyü gezmek için serbest zaman verilecek. Lisbon yolu üzerinde otobüsle yolculuğunuz esnasında göreceğiniz Estoril ve Lisbon’un sahil kıyılarına gezdikten sonra Limana gidip 5* Norwegian Sun gemisine check-in işlemlerimizi yaptırıyor ve gemiye yerleşiyoruz.

LİMAN: Lizbon

ÜLKE: Portekiz

3. Gün 22 Kasım 2022 SalıGemide Seyir

Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

4. Gün 23 Kasım 2022 ÇarşambaFunchal | Madeira Büyük Ada Turu

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Funchal Büyük Ada Turu’na katılabilirler. Deniz seviyesinden 560 metre yükseklikte bulunan Monte Tepesine doğru yola çıkıyoruz. 3200 metre uzunluğundaki teleferik ile yapacağımız çıkışta mükemmel manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Monte Tepesi’ne çıktıktan sonra 1741’de Meryem Ana’ya ithaf edilerek inşasına başlanan, yapımı 7 yıl süren ve yapımı bittikten sonra 31 Mart 1748’de meydana gelen deprem ile ciddi bir hasar alan Monte Kilisesini ziyaret edeceğiz. Ayrıca Birinci Dünya Savaşı’ndan yenik çıkan Avusturya-Macaristan’ın son imparatoru I. Karl ve eşi Madeira Adası’na sürgüne gönderilmiş ve Quinta Jardins do Imperador malikanesinde yaşamışlardı. Karl’ın mezarını’da Monte Kilisesinde yer alır. Kilise ve çevresindeki bahçeleri gördükten sonra yüzlerce yıllık gelenek olan sepetli arabalar (Toboggan Arabaları) ile aşağıya doğru 2 kilometre iniyoruz Porto Moniz’e ulaşmak için muhteşem sahil yolunu takip ediyoruz. Porto Moniz’de lav kayalıklarından oluşmuş doğal gölleri gördükten ve fotoğraf molası verdikten sonra Funchal’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Girao Burnu’nda fotoğraf molası vereceğiz. Deniz seviyesinden 580 metre yükseklikte muazzam bir manzaraya sahiptir. Turumuzun bitiminde gemiye transferimiz gerçekleşiyor.

LİMAN: Funchal

ÜLKE: Potekiz

VARIŞ: 07:00

KALKIŞ: 16:00

5. Gün 24 Kasım 2022 PerşembeLas Palmas | Grand Canaria Ada Turu

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Grand Canaria Ada Turuna katılabilirler. Kanarya Adaları’nın gözdesi olan Gran Canaria Adası’nın başkenti Las Palmas, Kanarya Adaları’nın en büyük şehridir. Bu turumuza otobüsümüzle limandan ayrılıp adanın önemli sanatsal ve tarihi kasabalarından bir olan Arusca’ya doğru yola çıkıyoruz. San Juan meydanı ve kilisesi, Tiyatro binası, Constitucion meydanı ve çevresi görülecek yerler arasında. Turumuzun ikinci etabında Gran Canaria’nın en iyi korunmuş ve dini açından en önemli görülen kasabası olan Teror’de adaya özgü otantik evleri ve adanın mimari özelliklerini yansıtan ahşap balkonları, Nuestra Senora del Pino Basilikası ve tarihi merkezi görüp dar sokaklarında ve meydanındaki serbest zaman sonrasında Las Palmas’a geri dönerek kısa bir panaromik tur yaparak gemimize döneceğiz.

LİMAN: Santa Cruze de Tenerife

ÜLKE: İspanya

VARIŞ: 08:00

KALKIŞ: 23:59

6. Gün 25 Kasım 2022 CumaSanta Cruze De La Palma

Bölgenin başkenti olan Santa Cruz De La Palma gezimize limandan başlıyoruz. Özel araç ve yerel rehberimiz eşliğinde Cumbre Vieja National Park bölgesine gidiyor ve manzaranın tadını çıkarmaya başlıyoruz. Hemen kıyıda bulunan ve 1492 yılında Cristof Colomb’un ünlü Santa Maria gemisinin bir reprodüksüyonunu görüyoruz. Tarihinin en önemli kalelerinden biri olan Santa Katelina kalesi’nin görüyoruz. Yine bölgeye özgü koloni evlerini ve çift balkonlu yapıları göreceğiz. Concepcion Manzara yerine gidyor ve adanın volkanik oluşumlarının görkemli manzarasını seyrediyoruz. Sonrasında adanın güneybatısına gidiyor ve buradaki volkanik kalıntıları izliyoruz. Bu bölgeler aynı zamanda tüm ispanyanın en genç ve dinamik volkanik aktivitelerini oluşturuyor. Şansımız yaver giderse volkanik aktivitelere de denk gelebiliriz. Serbest zaman sonrasında ise tekrar limana dönüyor ve gemimize geçiyoruz.

LİMAN: Las Palmas Gran Canaria

ÜLKE: İspanya

VARIŞ: 07:00

KALKIŞ: 23:00

7. Gün 26 Kasım 2022 CumartesiArrecife | Arrecife Büyük Ada Turu & Timanfaya Milli Parkı

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Kanarya Adaları’nın Arrecife Büyük Ada Turuna katılabilirler. Bu turda muhtemelen hayatınız boyunca yapabileceğiniz en ilginç turlardan birine katılacaklar. Turumuzun ilk bölümünde Timanfaya Milli Parkı’na gideceğiz. Yaklaşık olarak 51 km²’lik bir alana yayılmış tamamen volkanik bir sahayı gezeceğiz. Parkın sembolü ile Arricife’li ünlü sanatçı ve mimar olan Cesar Manrique’nin yaptığı ‘El Diablo’ heykelidir. Burada volkanlar, tektonik hareketler ve gezegenimizin coğrafi hareketlilikleri ile ilgili çok detaylı bilgiler alacağız. Halen aktif olan bu sahayı gezerken, bastığınız yerin sadece 14 metre altındaki ısının 100 ile 600 derece arasında olduğunu hatırlatan gayzerleri görebileceksiniz. Bu ziyaretimizin ardından adanın en ünlü şarap üretim merkezi olan La Geria’yı ziyaret edeceğiz ve burada bölgenin volkan külleri üzerinde yetişen son derece lezzetli üzümlerinden imal edilen şaraplarından tatma ve satın alma fırsatından faydalanacağız. Gezimizin ardından gemimize geri döneceğiz.

LİMAN: Arrecife

ÜLKE: İspanya

VARIŞ: 07:00

KALKIŞ: 20:00

8. Gün 27 Kasım 2022 PazarDenizde Seyir

Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

9. Gün 28 Kasım 2022 PazartesiCebelitarık | Cebelitarık Şehir Turu

Gemimiz sabah saat 10:00’da Cebelitarık’a yanaşacak. Arzu eden misafirlerimiz Avrupa'nın bu en küçük ülkelerinden biri olan şehirde kısa bir yürüyüş turu yapabilirler. Yürüyüş turumuzun ardından alışveriş için serbest zamanımız olacak. Daha sonra gemimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

LİMAN: Cebelitarık

VARIŞ: 10:00

KALKIŞ: 20:00

10. Gün 29 Kasım 2022 SalıMalaga - İstanbul

Gemide alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise özel aracımızla havalimanına transfer oluyoruz. Burada check in işlemlerini yaptıktan sonra Türk Havayolları’nın TK 1755 nolu seferiyle saat 12:25’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz saat 18:50’de İstanbul Havalimanı’nda sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Kişi 1:

Yorum 1

Kişi 2:

Yorum 2

Kişi 3 :

Yorum 3


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile