SAKURA ZAMANI JAPONYA & GÜNEY KORE TURU

SEUL/TOKYO/HAKONE/HİROSHİMA/MİYAJİMA/KYOTO/NARA/OSAKA

31 MART - 10 NİSAN 2025


Program (10 gün)

1. Gün 31 Mart 2025 PazartesiİSTANBUL - SEUL

30 Mart Pazar günü İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 23:00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle 01.50’ de Güney Kore’ nin Başkenti Seul’ e hareket. Geceleme uçakta. Saat 17:40’ta Seul’e varışımızın ardından özel aracımızla otelimize transfer. Konaklama Seul’ de.

2. Gün 01 Nisan 2025 SalıSEUL

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında özel aracımız ve rehberimiz eşliğinde turumuza Kore Savaş Anıtları Müzesi ile başlıyoruz. Sonrasında Seul’un antik sanat eşyalarının sergilendiği ve satıldığı meşhur Insadong Antique Street’i geziyoruz. Öğleden sonra ise şehrin Topkapı Sarayı niteliğindeki Gyaongbokgung Palace’ı gezeceğiz. Bir sonraki durağımız ise meşhur Kore köyü olan ve günümüzde artık şehrin içinde kalan Hanok Village olacak. Konaklama Seul’de.

3. Gün 02 Nisan 2025 ÇarşambaSEUL-TOKYO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman. Bu sürede otelimizin yakınındaki alışveriş merkezi olan Miengdong’a gidiyoruz ve alışveriş yapıyoruz. Sonrasında check out yapıyor ve havalimanına gidiyoruz. Buradan Kore Havayolları ile Japonya’nın başkenti Tokyo’ya uçuyoruz. Tokyo’ya varışımızla birlikte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Tokyo’da.

4. Gün 03 Nisan 2025 PerşembeTOKYO

Sabah kahvaltısının ardından özel araç ve yerel rehberimiz eşliğinde tam günlük Tokyo turumuz başlıyor. Metropolitan bölgesinde bulunan Government Ofise gidip buranın 41. Katından Tokyo manzarasını seyrediyoruz. İmperial Sarayını ve Ünlü Tokyo Kulesini dışarıdan görüyoruz. Tokyo’nun simgesel görüntülerinden biri olan kalabalık geçişleri ve ışıklı duvar görüntülerinin bulunduğu Shibuya meydanını görüyoruz. Ardından Tokyo’nun en eski dini tapınağı Sensoji tapınağına gidiyoruz. Akşam Tokyo’nun 24 saat boyunca en kalabalık bölgesi olan, restoranların, alışveriş merkezlerinin, kafelerin bulunduğu Ginza Bölgesine gezmeye ve alışverişe gidiyoruz. Konaklama Tokyo’da.

5. Gün 04 Nisan 2025 CumaTOKYO – MT FUJI - HAKONE

Sabah kahvaltısından sonra Özel otobüsümüz ile Tokyo’ dan ayrılıyoruz. Japonya’nın en yüksek noktası olan Fuji (3766 m) Dağına hareket ediyoruz. Yol üzerinde geleneksel Japon sanatlarının bolca sergilendiği küçük yerleşim yerleri ve hediyelik eşya dükkanlarında molalar vererek Fuji Dağına varıyoruz. Hava koşulları elverişli olursa Fuji Dağı’nın 5. İstasyonuna kadar çıkıyoruz ve doyumsuz manzarayı seyrediyoruz. Ardından Hakone’ ye doğru yol alıyoruz, yol üzerinde bulunan Owakudani vadisini de gördükten sonra sıradaki durağımız Ashi Gölü. Burada keyifli bir tekne turu yapıyoruz etrafı gezip Hakone’ ye hareket ediyoruz. Hakone’ de otelimize yerleşiyoruz ve bu bölgenin meşhur kaplıcalarına kendimizi bırakıyoruz, konaklama Hakone’ de.

6. Gün 05 Nisan 2025 CumartesiHAKONE – HİROŞİMA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyor ve tren istasyonuna gidiyoruz. Buradan hızlı tren ile Hiroşima’ ya hareket ediyoruz. Hiroşima’ ya varışımızın ardından 1 saatlik yolculukla Miyajima adasına gidiyoruz. Adanın girişinde Manevi alan ile dünyevi alanın ayırdığına inanılan Itsukushumi tapınağının kapısı (torii) bizi karşılıyor. Dünya mirası listesinde yer alan ve 6. Yüzyılda yapıldığı bilinen Itsukushumi tapınağını ve geyiklerin serbestçe dolaştığı adayı geziyoruz. Sonrasında tekrar Hiroshima’ya dönüyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Hiroshima’da.

7. Gün 06 Nisan 2025 PazarHİROŞİMA – KYOTO

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. 2. Dünya Savaşı’nda Atom bombasının atıldığı bölgedeki barış Anıtı parkını ve müzesini geziyoruz. Ardından tren istasyonuna gidiyoruz ve hızlı tren ile Kyoto’ ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik hızlı tren yolculuğu sonrasında Kyoto’ya varıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Kyoto’da.

8. Gün 07 Nisan 2025 PazartesiKYOTO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyor ve su kaynağının kutsal olduğuna inanılan Kiyomizudera Tapınağına gidiyoruz. Tapınağı gezdikten sonra aynı bölgede bulunan Japonya’ya özgü birçok orijinal ürün ve hediyelik eşya bulabileceğiniz alışveriş caddesinde serbest zaman veriyoruz. Ardından bir başka ünlü tapınak olan Fuşhumi İnari tapınağını geziyoruz. Bir sonraki durağımız ise Japon bahçesi ve muhteşem mimarisi ile meşhur Golden Pavilionu geziyoruz. Programın sonunda tekrar otelimize dönüyoruz. Konaklama Kyoto’da.

9. Gün 08 Nisan 2025 SalıKYOTO-NARA-OSAKA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Arashiyama’da rengi, ışığı ve sessizliği ile huzur veren bambu ormanını ve Togetsugyo köprüsünü geziyoruz. Ardından Osaka’ ya doğru hareket ediyoruz. 1 saatlik yolculuk sonrası Japonya’nın ilk başkenti olan Nara’ya hareket ediyoruz. 8. yüzyılda erken dönem imparatorluk başkentliği yapmış, açık hava müzesi Nara şehrini ziyaret edeceğiz. Todaiji Tapınağını gezeceğiz. Dünyanın ahşap bina içerisinde muhafaza edilen 15 metre boyundaki, en büyük bronz Buda heykelini göreceğiz. Geyiklerin serbestçe dolaştığı Nara parkını gezdikten sonra Osaka’ya gidiyoruz. Konaklama Osaka’da.

10. Gün 09 Nisan 2025 ÇarşambaOSAKA -İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. 17. yüzyıldan kalma, geleneksel Japon mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan tarihi Osaka Kalesini gezeceğiz. Burada Samuray döneminin en önemli temsilcileri sayılan Tokugava samuraylarının yaşamlarının sergilendiği müzeyi geziyoruz. Öğleden sonra ise ünlü Dotombori bölgesine gidiyoruz. Burada bir süre serbest zamanlı olarak hem geleneksel Osaka sokak lezzetlerinden tadıyoruz hem de alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Ardından havalimanına gidiyoruz. Akşam üzeri gerekli işlemlerden sonra saat 21:55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz 10 Nisan Perşembe günü saat 05:00’da İstanbul Havalimanı’nda sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Kişi 1 – :

Yorum 2

Kişi 2 – :

Yorum 2

Kişi 3 –

Yorum 3


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.