SAKURA ZAMANI JAPONYA & GÜNEY KORE TURU

OSAKA/NARA/KYOTO/ HİROŞİMA/ MİYAJİMA/FUJİ/HAKONE/TOKYO/SEUL

24 MART - 3 NİSAN 2024


Program (11 gün)

1. Gün 24 Mart 2024 PazarİSTANBUL - SEUL

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali KORE HAVAYOLLARI kontuarı önünde saat 19:00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Kore Havayolları’nın tarifeli seferiyle 21.45’ de Seul’e hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün 25 Mart 2024 PazartesiSEUL-OSAKA

Saat 13:55’te Seul’e varışımızın ardından kısa bir aktarma süresi sonrası yine aynı havayolları ile Osaka’ya hareket. Saat 17:00’de Osaka’ya varışımızın ardından özel aracımızla otelimize transfer. Konaklama Osaka’da. Hotel Plaza Osaka or similar

3. Gün 26 Mart 2024 SalıNARA-OSAKA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra 17. yüzyıldan kalma, geleneksel Japon mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan tarihi Osaka Kalesini gezeceğiz. Burada Samuray döneminin en önemli temsilcileri sayılan Tokugava samuraylarının yaşamlarının sergilendiği müzeyi geziyoruz. Öğleden sonra ise, 8. yüzyılda erken dönem imparatorluk başkentliği yapmış, açık hava müzesi Nara şehrini ziyaret edeceğiz. Todaiji Tapınağını gezeceğiz. Dünyanın ahşap bina içerisinde muhafaza edilen 15 metre boyundaki, en büyük bronz Buda heykelini göreceğiz. Geyiklerin serbestçe dolaştığı Nara parkını gezdikten sonra tekrar Osaka’ya dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Osaka’da. Aynı otelde.

4. Gün 27 Mart 2024 ÇarşambaOSAKA-KYOTO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Osaka’dan Japon imparatorluğuna tarih boyunca en uzun süre başkentlik yapmış olan Kyoto şehrine hareket ediyoruz. Turumuzda Arashiyama’da rengi, ışığı ve sessizliği ile huzur veren bambu ormanını ve Togetsugyo köprüsünü geziyoruz. Bir sonraki durağımız ise Japon bahçesi ve muhteşem mimarisi ile meşhur Golden Pavilionu geziyoruz. Öğleden sonra ise, altında akan su kaynağının kutsal olduğuna inanılan Kiyomizudera Tapınağına gidiyoruz. Tapınağı gezdikten sonra aynı bölgede bulunan Japonya’ya özgü birçok orijinal ürün ve hediyelik eşya bulabileceğiniz alışveriş caddesinde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kyoto’da. Ariston Hotel Kyoto Jujo or similar

5. Gün 28 Mart 2024 PerşembeKYOTO- HİROŞİMA-MİYAJİMA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra valizlerimizi lobiye bırakıyoruz ve 1 günlük ihtiyaçlarımızı (Hiroşima’da kullanacağımız) küçük bir çantayla yanımıza alıyoruz. (Valizlerimiz ayrı bir araçla ertesi gün kalacağımız Hakone’ye gönderilecek). Hızlı tren ile Hiroşima’ya gidiyoruz. (Şinkansen denilen hızlı tren Japonya’nın dünyaca meşhur ulaşım aracıdır.) 2 saatlik bir yolculuk sonrası Hiroşima’ya varıyor ve yerel rehberimiz ve özel aracımızla buluşup Japonya’nın en güzel manzaralarından birine sahip olan Miyajima adasına gidiyoruz. Adanın girişinde Manevi alan ile dünyevi alanın ayırdığına inanılan Itsukushumi tapınağının kapısı (torii) bizi karşılıyor. Dünya mirası listesinde yer alan ve 6. Yüzyılda yapıldığı bilinen Itsukushumi tapınağını ve geyiklerin serbestçe dolaştığı adayı geziyoruz. Sonrasında önce feribota binip ana adaya dönüyor ve oradan da Hiroshima’ya geri dönüyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Hiroshima’da. Sotetsu Fressa Inn Hiroshima Ekimae or similar

6. Gün 29 Mart 2024 CumaHİROŞİMA-HAKONE

Sabah kahvaltısının ardından rehberimiz ile 2. Dünya Savaşı’nda Atom bombasının atıldığı bölgedeki barış Anıtı parkını ve müzesini geziyoruz. Hiroşima gezimizden sonra Hakone’ye hareket etmek için tren istasyonuna gidiyoruz. Öğleden sonra hızlı tren ile Hakone’ye gidiyoruz. Akşam üzeri Hakone’ye varıyor v istasyonda rehberimiz ile buluşup özel aracımızla otelimize geçiyoruz. Burada geleneksel Japon termal havuzunda sıcak su havuzu keyfi yapabiliriz. Konaklama ve akşam yemeği Hakone’de otelimizde. Oiso Prince Hotel or similar

7. Gün 30 Mart 2024 CumartesiHAKONE-MT FUJİ-TOKYO

Sabah kahvaltısından sonra Özel otobüsümüz ile Hakone’den ayrılıyoruz. İlk durağımız meşhur Aşhi Gölü olacak ve buradan tek yön tekne turuyla gölde keyifli bir tur yapacağız. Yolumuz üzerinde Owakudani vadisini görüyoruz. Japonya’nın en yüksek noktası olan Fuji (3766 m) Dağına hareket ediyoruz. Hava koşulları elverişli olursa Fuji Dağı’nın 5. İstasyonuna kadar çıkıyoruz ve doyumsuz manzarayı seyrediyoruz. Yol üzerinde geleneksel japon sanatlarının bolca sergilendiği küçük yerleşim yerleri ve hediyelik eşya dükkanlarında molalar veriyoruz. Sonrasında Tokyo’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Tokyo’da. Hotel Monterey Tokyo Hanzomon or similar.

8. Gün 31 Mart 2024 PazarTOKYO

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından özel araç ve yerel rehberimiz eşliğinde Metropolitan bölgesinde bulunan Government Ofise gidip buranın 41. Katından Tokyo manzarasını seyrediyoruz. İmperial Sarayını ve Ünlü Tokyo Kulesini dışarıdan görüyoruz. Öğle yemeği sonrası ise Tokyo’nun simgesel görüntülerinden biri olan kalabalık geçişleri ve ışıklı duvar görüntülerinin bulunduğu Shibuya meydanı görüyoruz. Ardından Tokyo’nun en eski dini tapınağı Sensoji tapınağına gidiyoruz. Akşam Tokyo’nun 24 saat boyunca en kalabalık bölgesi olan, restoranların, alışveriş merkezlerinin, kafelerin bulunduğu Ginza Bölgesini gezip akşam yemeği ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Konaklama Tokyo’da.

9. Gün 01 Nisan 2024 PazartesiTOKYO- SEUL

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyor ve havalimanına gidiyoruz. Buradan yerel havayolları ile Seul’a uçuş. Saat 11:45’de Seul’a varışın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ve rehberimiz eşliğinde turumuza Kore Savaş Anıtları Müzesi ile başlıyoruz. Sonrasında Seul’un antik sanat eşyalarının sergilendiği ve satıldığı meşhur Insadong Antique Street’i geziyoruz. Konaklama Seul’da. Hotel Travelodge Myeongdong Euljiro or Similar.

10. Gün 02 Nisan 2024 SalıSEUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. İçinde Hanok adı verilen restore edilmiş geleneksel Kore evlerini ve bahçelerini göreceğiz. Şehrin Topkapı Sarayı niteliğindeki Gyaongbokgung Palace’ı gezeceğiz. Akşam üzeri Seul Tower’a çıkıyor ve Seul kentini kuşbakışı seyre dalıyoruz. Konaklama Seul’de aynı otelde.

11. Gün 03 Nisan 2024 ÇarşambaSEUL-İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra havalimanına gidiyoruz. Buradan Kore Havayolları’nın tarifeli seferiyle saat 13:40’ta İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz aynı gün saat 19:30’da İstanbul Havalimanı’nda sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Kişi 1 – :

Yorum 2

Kişi 2 – :

Yorum 2

Kişi 3 –

Yorum 3


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.