GÜNEY HİNDİSTAN TURU

TAMİL NADU & KERELA EYALETLERİ

Chennai-Mahabalipuram–Pondichery–Tanjore-Trichy-Madurai–Periyar–Backwaters-Kochin

14 ŞUBAT - 25 ŞUBAT 2024

Chennai

Hindistan'ın dördüncü büyük şehri ve Tamil Nadu eyaletinin başkenti

Mahabalipuram

7. yüzyılda kurulan ve Bengal Körfezi’ne bakan kentte çok sayıda saray ve kaya tapınağı mevcut

Brihadishwar Tapınağını

10-14. Yüzyıllar arasında en parlak dönemini yaşayan Chola Krallığı döneminden kalma tapınak


Rock Fort Kalesi

Nayak Kralları tarafından M.Ö. II.yy.'da yapılmış olan 83 metre yüksekliğindeki, 437 basamaklı merdivenden çıkılan kale


Program (11 gün)

1. Gün 14 Şubat ÇarşambaISTANBUL-SHARJAH-CHENNAİ (MADRAS)

Saat 11:30’da İstanbul havalimanı Dış Hatlar terminali Air Arabia kontuarı önünde buluşma. Aynı havayolları ile saat 14.30’da Sharjah’a hareket. Yerel saat ile 20.00’de Sharjah’a varış. Burada 1,5 saatlik aktarma süresinin ardından saat 21.40’da aynı havayolları ile Chennai’ye hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün 15 Şubat PerşembeCHENNAİ

Sabaha karşı saat 03:00’de Hindistan'ın dördüncü büyük şehri ve Tamil Nadu eyaletinin başkenti olan Chennai’ye varış. Burada bizleri bekleyen özel aracımız ve şoförümüz eşliğinde otelimize gidiyor check inlerimizi yapıp odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası turumuz başlıyor. Bengal Körfezi'ndeki sahil şeridinde bulunan ve Güney Hindistan'daki film endüstrisi ve yoga merkezi olan kenti tüm gün geziyoruz. İngilizlerin yaptırdığı vitraylı kiliseyi geziyoruz. Sonraki durağımız Kapaleeswharar Şiva tapınağı. Panoramik şehir turu sonrası okyanus kıyısını gördükten sonra akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. Gün 16 Şubat CumaCHENNAİ-MAMALLAPURAM- PONDİCHERRY (170 km)

Sabah kahvaltısından sonra Chennai’den Hint Okyanusu kıyısındaki Mahabalipuram kentine gidiyoruz. 7. yüzyılda kurulan ve Bengal Körfezi’ne bakan kentte çok sayıda saray ve kaya tapınağını geziyoruz. Özellikle büyük kaya oymacılığı ve kutsal olduğuna inanılan ve dengede duran büyük kayalığı göreceğiz. Daha sonra tekrar yol alıp eski Fransız koloni kenti olan Pondhicerry’e varıyoruz. Burada yapacağımız çevre ve sahil gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Pondhicery’de.

4. Gün 17 Şubat CumartesiPONDİCHERRY - TRICHY

Kahvaltı sonrası Tirchy’e doğru yola çıkıyoruz. Tirchy’e varışımız ile birlikte Nayak Kralları tarafından M.Ö.2.Yüzyılda yapılmış olan 83 metre yüksekliğindeki, 437 basamaklı merdivenden çıkılan Rock Fort Kalesi’ni ve tapınağını geziyoruz. Devamında tanrı Şiva için yapılmış olan ve Hindistan’ın en geniş tapınaklarından biri olan Tayumanaswamy Tapınağı ve Tanrı Ranganathaswamy için yapılmış olan Srirangam Tapınağını görüyoruz. Sonrasında otelimize check in yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hotel Srm Tirchy’de.

5. Gün 18 Şubat PazarTANJORE- TRICHY - MADURAI (210 km)

Sabah kahvaltısının ardından Tanjore’ye doğru yol alıyoruz. Tanjore’ye varışımızla birlikte 10-14. Yüzyıllar arasında en parlak dönemini yaşayan Chola Krallığı döneminden kalma Brihadishwar Tapınağını geziyoruz. Devamında Tanjore Palace’ı ve Raja Chola Art Galeri’yi geziyoruz. Burada 9. Yüzyıldan 13. Yüzyıla kadar olan süreçte yapılmış bronz eserleri göreceğiz. Sonrasında 30.000'den fazla Hint ve Avrupa el yazması korunduğu Saraswathi Mahal kütüphanesini ziyaret ettikten sonra Madurai’ye doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hotel GRT Regency Madurai’de.

6. Gün 19 Şubat PazartesiMADURAI

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün sürecek olan Madurai turumuza başlıyoruz. Öncelikle Tanrı Şiva’nın şehri olarak da bilinen Madurai’de her gün en az 10 bin kişinin hacı olmak için geldiği Güney Hindistan’ın en önemli tapınağı olan Sri Meenakshi Temple’ı detaylı olarak geziyoruz. Tanrı Şiva ve karısı Pervati adına yapılmış 1000 sütunlu yapıyı ve diğer kalıntıları görüyoruz. Sonrasında Nayaka hanedanının kralı Kral Tirumala Nayaka tarafından MS 1636'da inşa edilen sarayı ziyaret ediyoruz. Ardından akşam yemeği için otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından özel bir tapınak törenine katılıyoruz. Konaklama Hotel GRT Regency Madurai’de.

7. Gün 20 Şubat SalıMARUDAİ - PERIYAR

Kahvaltıdan sonra 4.5 saatlik otobüs yolculuğu yapıyoruz. Yol boyunca pirinç tarlaları, palmiye ağaçları arasından muhteşem manzaralar boyunca zaman zaman kısa foto molaları vererek, Güney Hindistan’ın en meşhur yaban hayatı merkezinin bulunduğu Periyar kentine varıyoruz. Şehre ve doğaya hakim güzel manzaralı otelimize yerleştikten sonra manzaranın tadını çıkarıyoruz. Sonraki durağımız ise Dünyanın en meşhur baharat çiftliklerinden birini ziyaret olacak. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

8. Gün 21 Şubat ÇarşambaPERIYAR-ALLEPY-BACKWATER (130 Km)

Kahvaltıdan sonra yerlilerin yaşamlarına tanıklık ederek 5 saatlik bir otobüs yolculuğundan sonra Allepy’e varıp kıyıdaki özel teknemize geçiyoruz. Kamaralara yerleştikten sonra, tekne yolculuğumuz başlıyor. Flora ve faunasıyla ünlü tabiat zenginliklerinin bol olduğu, şehrin kenarındaki doğa harikası göl ve kanallarda tabiatı, çevredeki doğal ve vahşi yaşamın izlerini sürüyoruz. Kuş cenneti olan gölde tekne gezintisine çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. Gün 22 Şubat PerşembeALLEPY-COCHIN(60 KM)

Kahvaltıdan sonra 2 saatlik bir otobüs yolculuğundan sonra, Güney Hindistan’ın batısındaki Hint Okyanusu kıyısındaki Kerela Eyaleti’nin Kochin kentine varış. Kochin şehri içindeki otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğinin ardından şehirde bir gezintiye çıkıyoruz. Okyanus kıyısındaki Çin balıkçı ağlarını ve balık tutma yöntemlerini yerinde görüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Kochin’de.

10. Gün 23 Şubat CumaKOCHİN

Sabah kahvaltısının ardından Portekiz’in eski deniz limanı olan şehrin dar sokaklarını gezerek, Vasco de Gama'nın mezarının bulunduğu St. Francis kilisesini (ülkenin en eski kilisesi), Mattencherry Sarayını,1568 yılından kalma en eski Sinagogu geziyoruz. Tüm dansçıların erkek olduğu ve Hindistan’ın en meşhur dans gösterisi olan Kerela’ya özgü Kathakali Dans gösterisini izliyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra havaalanına transfer oluyoruz.

11. Gün 24 Şubat CumartesiKOCHİN - DUBAİ - İSTANBUL

Havaalanına varışımız ile birlikte saat 03:40’ta Air Arabia havayolları le Sharjah’a hareket. Saat 06.20’de Sharjah’a gelişin ardından 2,5 saatlik bir bekleme süresi sonrası İstanbul’a hareket. Aynı gün saat 13.35’te İstanbul’a varış ve gezinin sona ermesi.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Reyhan Korba – 02 Mart 2020:

Başta Mustafa, Ekin ve Patagonya Travel olmak üzere, katılımları ile şahane bir gezi ve güzel anılara vesile olan tüm sevgili dostlara sonsuz teşekkürler ve segilerimi iletiyorum. Umarım birçok Patagonya Travel gezisi paylaşabilir, yeni anılar ve dostluklar biriktirebiliriz.

Fahrinur Yılmaz – 02 Mart 2020:

Patagonya Travel dostluğu ve keyfiyle geçen, güzel dostlar edinmemizi sağlayan bu seyahat için herkese teşekkürler.

Kişi 3 :

Yorum 3


Görüş Bildirin

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.