GÜNEY HİNDİSTAN TURU

TAMİL NADU & KERELA EYALETLERİ

28 ŞUBAT - 10 MART 2019 (9 Gece 10 gün)

Chennai

Hindistan'ın dördüncü büyük şehri ve Tamil Nadu eyaletinin başkenti

Mahabalipuram

7. yüzyılda kurulan ve Bengal Körfezi’ne bakan kentte çok sayıda saray ve kaya tapınağı mevcut

Brihadishwar Tapınağını

10-14. Yüzyıllar arasında en parlak dönemini yaşayan Chola Krallığı döneminden kalma tapınak


Rock Fort Kalesi

Nayak Kralları tarafından M.Ö. II.yy.'da yapılmış olan 83 metre yüksekliğindeki, 437 basamaklı merdivenden çıkılan kale


Program (11 gün)

1. Gün 28 Şubat PerşembeISTANBUL-DUBAİ-CHENNAİ (MADRAS)

Öğleden sonra 14:00’de İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates kontuarı önünde buluşma. Aynı havayolları ile saat 16:00’da Dubai’ye hareket. 4 saatlik bir uçuştan sonra yerel saatle 21:25’te Dubai’ye varış. Burada aktarma süresinin ardından 02:50’de aynı havayolları ile Chennai’ye hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün 01 Mart CumaCHENNAİ

Sabah saat 08:15’te Hindistan'ın dördüncü büyük şehri ve Tamil Nadu eyaletinin başkenti olan Chennai’ye varış. Burada bizleri bekleyen özel aracımız ve şoförümüz eşliğinde otelimize gidiyor check-in'lerimizi yapıp odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası turumuz başlıyor. Bengal Körfezi'ndeki sahil şeridinde bulunan ve Güney Hindistan'daki film endüstrisi ve yoga merkezi olan kenti tüm gün geziyoruz. İlk durağımız Ulusal Müze. 1653 yılında İngilizler’in yaptırdığı Doğu Hindistan Şirketi’nin yönetim ofisini ve İlk yapılan kiliseyi geziyoruz. Sonraki durağımız Kapaleeswharar Şiva tapınağı. Panaromik şehir turu sonrası okyanus kıyısını gördükten sonra akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. Gün 02 Mart CumartesiCHENNAİ-MAMALLAPURAM- PONDİCHERRY (170 km)

Sabah kahvaltısından sonra Chennai’den Hint Okyanusu kıyısındaki Mahabalipuram kentine gidiyoruz. 7. yüzyılda kurulan ve Bengal Körfezi’ne bakan kentte çok sayıda saray ve kaya tapınağını geziyoruz. Özellikle büyük kaya oymacılığı ve kutsal olduğuna inanılan ve dengede duran büyük kayalığı göreceğiz. Daha sonra tekrar yol alıp eski Fransız koloni kenti olan Pondhicerry’e varıyoruz. Burada yapacağımız çevre ve sahil gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Pondhicery’de.

4. Gün 03 Mart PazarPONDİCHERRY - TANJORE (265 km)

Sabah kahvaltısını erkenden yaparak yol alıyoruz. Tanjore’ye varışımızla birlikte 10-14. Yüzyıllar arasında en parlak dönemini yaşayan Chola Krallığı döneminden kalma Brihadishwar Tapınağını geziyoruz. Devamında Tanjore Palace’ı veRaja Chola Art Galeri’yi geziyoruz. Burada 9. Yüzyıldan 13. Yüzyıla kadar olan süreçte yapılmış bronz eserleri göreceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Tanjore’de.

5. Gün 04 Mart PazartesiTANJORE- TRICHY-MADURAI (210 km)

Kahvaltı sonrası Trichy’ye gitmek için yola çıkıyoruz. Öğleden sonra Nayak Kralları tarafından M.Ö. II. Yüzyılda yapılmış olan 83 metre yüksekliğindeki, 437 basamaklı merdivenden çıkılan Rock Fort Kalesi’ni ve tapınağını geziyoruz. Devamında tanrı Şiva için yapılmış olan ve Hindistan’ın en geniş tapınaklarından biri olan Tayumanaswamy Tapınağı ve Tanrı Ranganathaswamy için yapılmış olan Srirangam Tapınağını görüyoruz. Ardından 2 saatlik bir yolculuk sonrası Pandyan Kralı tarafından iki bin yıl önce kurulan Güney Hindistan’ın en eski kenti olan ve ülkenin dört bir yanından hacı olmak için gelinen Madurai kentine varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün 05 Mart SalıMADURAI

Kahvaltıdan sonra Tanrı Şiva’nın şehri olarak da bilinen Madurai’de her gün en az 10 bin kişinin hacı olmak için geldiği Güney Hindistan’ın en önemli tapınağı olan Sri Meenakshi Temple’ı detaylı olarak geziyoruz. Tanrı Şiva ve karısı Pervati adına yapılmış 1000 sütunlu yapıyı ve diğer kalıntıları görüyoruz. Gandhi Müzesi de gezeceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün 06 Mart ÇarşambaMADURAI- PERIYAR (146 Km)

Kahvaltıdan sonra 4 saatlik otobüs yolculuğundan sonra, Güney Hindistan’ın en meşhur yaban hayatı merkezinin bulunduğu Periyar kentine varıyoruz. Otelimize yerleşmenin ardından öğleden sonra, kıyısında bir çok vahşi hayvanı da görebileceğimiz, yüksek dağlarla çevrili, 777 km kare alana sahip milli park olan Periyar Gölü’nde tekne gezintisine çıkıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8. Gün 07 Mart PerşembePERIYAR-ALLEPY-BACKWATER (130 Km)

Kahvaltıdan sonra yerlilerin yaşamlarına tanıklık ederek 5 saatlik bir otobüs yolculuğundan sonra Allepy’e varıp kıyıdaki özel teknemize geçiyoruz. Kamaralara yerleştikten sonra, tekne yolculuğumuz başlıyor. Flora ve faunasıyla ünlü tabiat zenginliklerinin bol olduğu, şehrin kenarındaki doğa harikası göl ve kanallarda tabiatı, çevredeki doğal ve vahşi yaşamın izlerini sürüyoruz. Kuş cenneti olan gölde tekne gezintisine çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. Gün 08 Mart CumaALLEPY-COCHIN(60 KM)

Kahvaltıdan sonra 2 saatlik bir otobüs yolculuğundan sonra, Güney Hindistan’ın batısındaki Hint Okyanusu kıyısındaki Kerela Eyaleti’nin Kochin kentine varış. Kochin şehri içindeki otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğinin ardından şehirde bir gezintiye çıkıyoruz. Okyanus kıyısındaki Çin balıkçı ağlarını ve balık tutma yöntemlerini yerinde görüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Kochin’de.

10. Gün 09 Mart CumartesiKOCHİN

Sabah kahvaltısının ardından Portekiz’in eski deniz limanı olan şehrin dar sokaklarını gezerek, Vasco de Gama'nın mezarının bulunduğu St. Francis kilisesini (ülkenin en eski kilisesi), Mattencherry Sarayını,1568 yılından kalma en eski Sinagogu geziyoruz. Akşam yemeğini müteakip, tüm dansçıların erkek olduğu ve Hindistan’ın en meşhur dans gösterisi olan Kerela’ya özgü Kathakali Dans gösterisini izliyoruz. Akşam yemeğinden sonra dinleniyoruz. Gece yarısından sonra otelden ayrılıp havalimanına gidiyoruz.

11. Gün 10 Mart PazarKOCHİN- DUBAİ-İSTANBUL

Sabah erken kahvaltı sonrası havalimanına gidiyoruz. Buradan saat 09:40’ta Emirates havayolları le Dubai’ye hareket. Saat 12:10’da Dubai’ye gelişin ardından 2 saatlik bir bekleme süresi sonrası İstanbul’a hareket. Aynı gün saat 18:30’da İstanbul’a dönüş ve gezinin sona ermesi.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Admin – Nisan 03, 2017:

Yorum 2

Ahsan – Nisan 01, 2017:

Yorum 1

Kişi 3 – Nisan 2017:

Yorum 2


Görüş Bildirin

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.