GÜNEY AFRİKA

"GÜNEY AFRİKA- ZIMBABWE-(VICTORIA ŞELALESİ) BOTSWANA(SAFARİ) -ZAMBİA GEZİSİ"

Cape Town-ümit Burnu, Victoria Şelalesi (Zimbabwe)- Chobe Milli Parkı Safari (Botswana), Mukuni (Zambia)

02 MAYIS -11 MAYIS 2024

-

Şelalede Helikopter turu

Teleferik

Teleferik ile 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağı’na çıkıyoruz.

Afrika penguenleri

Atlas okyanusu ile hint okyanusunu ayıran burnu en yüksek noktadan görüyoruz

Botanik bahçeleri

Dünyanın sayılı botanik bahçelerinden biri olan Kirstenbosh

Kabile yaşamı

Zambiya'da traditional village


Program (9 gün)

1. Gün 02 Mayıs 2024 Perşembeİstanbul- Addis Ababa – Cape Town

2 Mayıs Perşembe günü saat 21:00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde Etiyopya Havayolları kontuarı önünde buluşma. Gerekli işlemlerden sonra 3 Mayıs günü saat 00.10’da Addis Ababa’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün 03 Mayıs 2024 CumaAddis Ababa - Cape Town

Saat 05.40’ta Addis Ababa’ya varış. Saat 08.15’te Cape Town’a hareket ediyoruz ve 13.45’te Cape Town’a varış. Bizi karşılayan aracımız ile (Hava durumu uygun olduğu taktirde) doğrudan teleferik ile 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağı’na çıkıyoruz. Şehrin muhteşem manzarasını çok geniş bir açıdan görüyoruz. Ardından 18.Yüzyılda Endonezya ve Malezya’dan getirilip yerleştirilen Müslüman Mahallesi Boo Kaap’ı ziyaret edip buradaki renkli sokakları geziyoruz. Sonrasında otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam vakti Water Front bölgesine gidip deniz ürünlerinden oluşan akşam yemeğimizi yiyoruz. Konaklama Cape Town’ da.

3. Gün 04 Mayıs 2024 CumartesiCape Town

Sabah Şehir turumuza başlıyoruz. Özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit burnu Kalesi, Reibeck Heykeli, Hükümet Konağını göreceğiz. Milnerton sahiline gidiyor ve Masa dağını sahilden görüyoruz. Güney Afrika’da 1680 yılından beri şarap yapılan bir bölgeyi ziyaret ediyoruz. (Constantia Valley). Güney Afrika müzesini gezip bölge ile ilgili bilgi alıyoruz. Konaklama Cape Town‘da.

4. Gün 05 Mayıs 2024 PazarÜmit Burnu / Cape Yarımadası

Sabah kahvaltımızdan sonra Ümit burnu/Cape Yarımadası turumuza çıkıyoruz. Capetown ile Umut burnu arası yaklaşık 150 km. Cape Town dan yola çıktıktan sonra önce Hout Bay’e uğruyoruz. Tekne turumuzda ile fok balıklarını doğal ortamlarında görme fırsatı bulacağız. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçip Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu yarımadasına gidiyoruz. Ümit Burnu endemik bitki örtüsüyle farklı bir floraya sahip. Milli park içerisinde Finiküler ile ( isteyen arkadaşlar yürüyebilir) dünyanın en yüksek fenerini görmeye gideceğiz. Atlas okyanusu ile Hint okyanusunu ayıran burnu en yüksek noktadan görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerken bölgeye özgü sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Gezimizin sonunda dünyanın sayılı botanik bahçelerinden biri olan Kirstenbosh’a gidiyoruz ve daha önce görmediğimiz bitki ve çiçek türlerini keşfediyoruz. Konaklama Cape Town’da.

5. Gün 06 Mayıs 2024 PazartesiCape Town-Johannesburg-Victoria Falls (Zimbabve)

Sabah erken kahvaltımızın ardından havalimanına gidiyoruz. Johannesburg aktarmalı olarak uçuyor ve saat 13:05 de Victoria Falls’a iniyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Victoria Falls kasabasını geziyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Victoria Falls’da.

6. Gün 07 Mayıs 2024 SalıVictoria Şelalesi

Sabah kahvaltıdan sonra yaklaşık 1700 metre genişliğinde ve 108 metre yüksekliğinde, Unesco tarafından dünya mirası listesinde olan, dünyanın en büyük şelalesinin bulunduğu doğal parka gidiyoruz. Öğleden sonra isteyen arkadaşlar ile Victoria şelalesinin ihtişamını yukardan görmek için Helikopter turuna gidiyoruz. İsteyen arkadaşlar parkta kalıp daha sonra kasabada alışveriş için kalabilirler. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Konaklama Victoria Falls’da.

7. Gün 08 Mayıs 2024 ÇarşambaChobe Milli Parkı (Botswana)

Kahvaltımızın ardından Botswana sınırını geçip Botswana’nın en büyük ikinci milli parkı olan Chobe Milli parkına gidiyoruz. Afrika’nın en zengin hayvan faunasına sahip bölgede Chobe nehrindeki tekne turumuzun ardından safariye çıkıyoruz. Akşam Victoria Fall bölgesindeki Lodge’umuza geri dönüyoruz. Konaklama Victoria Falls’da.

8. Gün 09 Mayıs 2024 PerşembeVictoria Falls- Zambiya- Victoria Falss

Kahvaltımızın ardından Zimbabve ile Zambia arasındaki dostluk köprüsüne gidiyoruz. Şelaleyi farklı bir açıdan fotoğraflayıp şelalenin döküldüğü kanyonun kenarında dinleniyoruz. Buradan tutacağımızı özel araçlarla Zambia tarafını geçip geleneksel Mukuni Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Sonrasında Zambia’da nehir kıyısında bir öğle yemeği yiyip tekrar Zimbabve tarafına dönüyoruz. Konaklama Victoria Falls’da.

9. Gün 10 Mayıs 2024 CumaVictoria Falce-Johannesburg

Sabah kahvaltısından sonra özel aracımız eşliğinde havaalanına transfer oluyoruz. Saat 13.20’de Addis Ababa’ya uçuyoruz. 20.55’te Addis Ababa’ya varış ve 2 saatlik aktarma süresinden sonra saat 23.00’de İstanbul’a hareket. 11 Mayıs Cumartesi günü saat 04.45’te İstanbul Havaalanı’na varış ve turumuzun sonu.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

ARZU ÖZKUŞ – Eylül 18, 2017:

Çok güzel bir gezinin ardından evlerimizdeyiz. Sevgili Mustafa ve Ahmet hocalarımıza bu güzel gezide bize yaşattıkları ayrıcalıklar için çok çok teşekkür ederiz. Bu güzelliklere birlikte şahitlik ettiğimiz gezi dostlarım da sağolsun varolsun. Sevgilermle, Arzu Özkuş

Kişi 2 – :

Yorum 2

Kişi 3 :

Yorum 3


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.