GÜNEY AFRİKA

"GÜNEY AFRİKA- ZIMBABWE-(VICTORIA ŞELALESİ) BOTSWANA(SAFARİ) -ZAMBİA GEZİSİ"

Cape Town-ümit Burnu, Victoria Şelalesi (Zimbabwe)- Chobe Milli Parkı Safari (Botswana), Mukuni (Zambia)

30 NİSAN -09 MAYIS 2022

-

Şelalede Helikopter turu

Teleferik

Teleferik ile 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağı’na çıkıyoruz.

Afrika penguenleri

Atlas okyanusu ile hint okyanusunu ayıran burnu en yüksek noktadan görüyoruz

Botanik bahçeleri

Dünyanın sayılı botanik bahçelerinden biri olan Kirstenbosh

Kabile yaşamı

Zambiya'da traditional village


Program (9 gün)

1. Gün 30 Nisan 2022 Cumartesiİstanbul- Cape Town

30 Nisan Cumartesi günü saat 23:00’te Yeni İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde THY kontuarı önünde buluşma. Gerekli işlemlerden sonra 01 Mayıs Pazar günü saat 01.50’de Cape Town’a direkt hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün 01 Mayıs 2022 PazarCape Town

Saat 12.10’da Cape Town ’a varış. Bizi karşılayan aracımız ile ( Hava durumu uygun olduğu taktirde) doğrudan teleferik ile 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağı’na çıkıyoruz. Şehrin muhteşem manzarasını çok geniş bir açıdan görüyoruz. Ardından 18.Yüzyılda Endonezya ve Malezya’dan getirilip yerleştirilen Müslüman Mahallesi Boo Kaap’ı ziyaret edip buradaki renkli sokakları geziyoruz. Sonrasında otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam vakti Water Front bölgesine gidip deniz ürünlerinden oluşan akşam yemeğimizi yiyoruz. Konaklama Cape Town’ da.

3. Gün 02 Mayıs 2022 PazartesiCape Town

Sabah Şehir turumuza başlıyoruz. Özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit burnu Kalesi, Reibeck Heykeli, Hükümet Konağını göreceğiz. Milnerton sahiline gidiyor ve Masa dağını sahilden görüyoruz. Güney Afrika’da 1680 yılından beri şarap yapılan bir bölgeyi ziyaret ediyoruz. (Constantia Valley). Güney Afrika müzesini gezip bölge ile ilgili bilgi alıyoruz. Konaklama Cape Town‘da.

4. Gün 03 Mayıs 2022 SalıÜmit Burnu / Cape Yarımadası

Sabah kahvaltımızdan sonra Ümit burnu/Cape Yarımadası turumuza çıkıyoruz. Capetown ile Umut burnu arası yaklaşık 150 km. Cape Town dan yola çıktıktan sonra önce Hout Bay’e uğruyoruz. Tekne turumuzda ile fok balıklarını doğal ortamlarında görme fırsatı bulacağız. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçip Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu yarımadasına gidiyoruz. Ümit Burnu endemik bitki örtüsüyle farklı bir floraya sahip. Milli park içerisinde Finiküler ile ( isteyen arkadaşlar yürüyebilir) dünyanın en yüksek fenerini görmeye gideceğiz. Atlas okyanusu ile Hint okyanusunu ayıran burnu en yüksek noktadan görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerken bölgeye özgü sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Gezimizin sonunda dünyanın sayılı botanik bahçelerinden biri olan Kirstenbosh’a gidiyoruz ve daha önce görmediğimiz bitki ve çiçek türlerini keşfediyoruz. Konaklama Cape Town’da.

5. Gün 04 Mayıs 2022 ÇarşambaCape Town-Johannesburg-Victoria Falls (Zimbabve)

Sabah erken kahvaltımızın ardından havalimanına gidiyoruz. Johannesburg aktarmalı olarak uçuyor ve saat 13:05 de Victoria Falls’a iniyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Victoria Falls kasabasını geziyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Victoria Falls’da.

6. Gün 05 Mayıs 2022 PerşembeVictoria Şelalesi

Sabah kahvaltıdan sonra yaklaşık 1700 metre genişliğinde ve 108 metre yüksekliğinde, Unesco tarafından dünya mirası listesinde olan, dünyanın en büyük şelalesinin bulunduğu doğal parka gidiyoruz. Öğleden sonra isteyen arkadaşlar ile Victoria şelalesinin ihtişamını yukardan görmek için Helikopter turuna gidiyoruz. İsteyen arkadaşlar parkta kalıp daha sonra kasabada alışveriş için kalabilirler. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz.

7. Gün 06 Mayıs 2022 CumaChobe Milli Parkı (Botswana)

Kahvaltımızın ardından Botswana sınırını geçip Botswana’nın en büyük ikinci milli parkı olan Chobe Milli parkına gidiyoruz. Afrika’nın en zengin hayvan faunasına sahip bölgede Chobe nehrindeki tekne turumuzun ardından safariye çıkıyoruz. Akşam Victoria Fall bölgesindeki Lodge’umuza geri dönüyoruz.

8. Gün 07 Mayıs 2022 CumartesiVictoria Falls- Zambiya- Victoria Falss

Kahvaltımızın ardından Zimbabve ile Zambia arasındaki dostluk köprüsüne gidiyoruz. Şelaleyi farklı bir açıdan fotoğraflayıp şelalenin döküldüğü kanyonun kenarında dinleniyoruz. Buradan tutacağımızı özel araçlarla Zambia tarafını geçip geleneksel Mukuni Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Sonrasında Zambia’da nehir kıyısında bir öğle yemeği yiyip tekrar Zimbabve tarafına dönüyoruz. Konaklama Victoria Falls’ta.

9. Gün 08 Mayıs 2022 PazarVictoria Falce-Johannesburg-İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman ve alışveriş imkanı. 11:00 da Johannesburg’a dönmek için havaalanına hareket ediyoruz. Öğleden sonra Johannesburg’a uçuyoruz. Saat 15:25 sularında Johannesburg’a varışımızın ardından havalimanında gerekli işlemlerden sonra akşam üzeri saat 18.20’de THY ile direk İstanbul’a uçuyoruz. Geceleme uçakta. Turumuz 9 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’te İstanbul Havalimanı’na varışımızın ardından sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

ARZU ÖZKUŞ – Eylül 18, 2017:

Çok güzel bir gezinin ardından evlerimizdeyiz. Sevgili Mustafa ve Ahmet hocalarımıza bu güzel gezide bize yaşattıkları ayrıcalıklar için çok çok teşekkür ederiz. Bu güzelliklere birlikte şahitlik ettiğimiz gezi dostlarım da sağolsun varolsun. Sevgilermle, Arzu Özkuş

Ahsan – Nisan 01, 2017:

Yorum 1

Kişi 3 – Nisan 2017:

Yorum 2


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.