GÜNEY AFRİKA

"GÜNEY AFRİKA-ZIMBABWE-(VICTORIA ŞELALESİ)-BOTSWANA(SAFARİ)-ZAMBİA GEZİSİ"

18 MAYIS -26 MAYIS 2019

-

Şelalede Helikopter turu

Teleferik

Teleferik ile 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağı’na çıkıyoruz.

Afrika penguenleri

Atlas okyanusu ile hint okyanusunu ayıran burnu en yüksek noktadan görüyoruz

Botanik bahçeleri

Dünyanın sayılı botanik bahçelerinden biri olan Kirstenbosh

Kabile yaşamı

Zambiya'da traditional village


Program (9 gün)

1. Gün 18 Mayıs 2019 CumartesiİSTANBUL- DUBAİ - CAPE TOWN

Saat 23:00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde THY kontuarı önünde buluşma. Gerekli işlemlerden sonra 19 Mayıs Pazar saat 01.55‘te Cape Town’a direk hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün 19 Mayıs 2019 PazarCAPE TOWN

Saat 12.10’da Cape Town ’a varış. Bizi karşılayan aracımız ile doğrudan teleferik ile 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağı’na çıkıyoruz. Şehrin muhteşem manzarasını çok geniş bir açıdan görüyoruz. Ardından 18.Yüzyılda Endonezya ve Malezya’dan getirilip yerleştirilen Müslüman Mahallesi Boo Kaap’ı ziyaret edip buradaki renkli sokakları geziyoruz. Sonrasında otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam vakti Water Front bölgesine gidip deniz ürünlerinden oluşan akşam yemeğimizi yiyoruz. Konaklama Cape Town’ da.

3. Gün 20 Mayıs 2019 PazartesiCAPE TOWN

Sabah Şehir turumuza başlıyoruz. Özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit burnu Kalesi, Reibeck Heykeli, Hükümet Konağını göreceğiz. Milnerton sahiline gidiyor ve Masa dağını sahilden görüyoruz. Güney Afrika’da 1680 yılından beri şarap yapılan bir bölgeyi ziyaret ediyoruz. ( Constantia Valley). Kölle Ticareti Müzesini ve Güney Afrika müzesini gezip bölge ile ilgili bilgi alıyoruz. Konaklama Cape Town‘da.

4. Gün 21 Mayıs 2019 SalıÜMİT BURNU / CAPE YARIMADASI

Sabah kahvaltımızdan sonra Ümit burnu/Cape Yarımadası turumuza çıkıyoruz. Capetown ile Umut burnu arası yaklaşık 150 km. Cape Town dan yola çıktıktan sonra önce Hout Bay’e uğruyoruz. Tekne turumuzda ile fok balıklarını doğal ortamlarında görme fırsatı bulacağız. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçip Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu yarımadasına gidiyoruz. Ümit Burnu endemik bitki örtüsüyle farklı bir floraya sahip. Milli park içerisinde Finiküler ile ( isteyen arkadaşlar yürüyebilir) dünyanın en yüksek fenerini görmeye gideceğiz. Atlas okyanusu ile Hint okyanusunu ayıran burnu en yüksek noktadan görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerken bölgeye özgü sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Gezimizin sonunda dünyanın sayılı botanik bahçelerinden biri olan Kirstenbosh’a gidiyoruz ve daha önce görmediğimiz bitki ve çiçek türlerini keşfediyoruz. Konaklama Cape Town’da.

5. Gün 22 Mayıs 2019 ÇarşambaCAPE TOWN - JOHANNESBURG - VICTORIA FALLS (ZIMBABVE)

Sabah erken kahvaltımızın ardından havalimanına gidiyoruz. British Air ile Johannesburg aktarmalı olarak uçuyor ve saat 13:05 de Victoria Falls’a iniyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Victoria Falls kasabasını geziyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Victoria Falls’da.

6. Gün 23 Mayıs 2019 PerşembeVICTORIA FALLS

Sabah kahvaltıdan sonra yaklaşık 1700 metre genişliğinde ve 108 metre yüksekliğinde, Unesco tarafından dünya mirası listesinde olan, dünyanın en büyük şelalesinin bulunduğu doğal parka gidiyoruz. Öğleden sonra isteyen arkadaşlar ile Victoria şelalesinin ihtişamını yukardan görmek için Helikopter turuna gidiyoruz. İsteyen arkadaşlar parkta kalıp daha sonra kasabada alışveriş için kalabilirler. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz.

7. Gün 24 Mayıs 2019 CumaCHOBE MİLLİ PARKI (BOTSWANA)

Kahvaltımızın ardından Botswana sınırını geçip Botswana’nın en büyük ikinci milli parkı olan Chobe Milli parkına gidiyoruz. Afrika’nın en zengin hayvan faunasına sahip bölgede Chobe nehrindeki tekne turumuzun ardından safariye çıkıyoruz. Akşam Victoria Fall bölgesindeki Lodge’umuza geri dönüyoruz.

8. Gün 25 Mayıs 2019 CumartesiVICTORIA FALLS-ZAMBIYA-VICTORIA FALLS

Kahvaltımızın ardından Zimbabve ile Zambia arasındaki dostluk köprüsüne gidiyoruz. Şelaleyi farklı bir açıdan fotoğraflayıp şelalenin döküldüğü kanyonun kenarında dinleniyoruz. Buradan tutacağımızı özel araçlarla Zambia tarafını geçip geleneksel Mukuni Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Sonrasında Zambia’da nehir kıyısında bir öğle yemeği yiyip tekrar Zimbabve tarafına dönüyoruz.

9. Gün 26 Mayıs 2019 PazarVictoria Falce-Johannesburg-İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman ve alışveriş imkanı. 11:30 da Johannesburg’a dönmek için havaalanına hareket ediyoruz. Öğleden sonra Johannesburg’a uçuyoruz. Saat 15.35 sularında Johannesburg’a varışımızın ardından havalimanında gerekli işlemlerden sonra akşam üzeri saat 18.25’te THY ile direk İstanbul’a uçuyoruz. Geceleme uçakta. Sabah 05.00’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımızın ardından turumuz sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

ARZU ÖZKUŞ – Eylül 18, 2017:

Çok güzel bir gezinin ardından evlerimizdeyiz. Sevgili Mustafa ve Ahmet hocalarımıza bu güzel gezide bize yaşattıkları ayrıcalıklar için çok çok teşekkür ederiz. Bu güzelliklere birlikte şahitlik ettiğimiz gezi dostlarım da sağolsun varolsun. Sevgilermle, Arzu Özkuş

Ahsan – Nisan 01, 2017:

Yorum 1

Kişi 3 – Nisan 2017:

Yorum 2


Görüş Bildirin

Tren ile

Tren ile

Otobüs ile

Otobüs ile

Taksi ile

Taksi ile

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.