BÜYÜLÜ ETYOPYA (OMO VADİSİ) TURU

Addis Ababa, Arba Minch-Jinka-Mursi-Turmi-Konso-Dorze

20 Eylül - 28 Eylül 2022

FESTİVAL ZAMANI

Konso Kabileleri

Dağları teraslayarak tarıma ve yerleşime açan, Etyopya’nın tüm yerel kabilelerinin en çalışkanı olması ile dikkat çeken kabile

Lucy

Etiyopya Ulusal Müzesi’ndeki, dünyanın en eski insan fosili

Mursi Kabilesi

Kadınların alt dudaklarını yararak kilden tabaklar, kulaklarını geniş bir şekilde delip halka küpeler takmasıyla ünlü geleneksel yaşamlar.

Keyafer

Omo Vadisi’nde kurulmuş en otantik pazar yeri olarak dikkat çekmektedir.


Program (9 gün)

1. Gün 20 Eylül 2022 SalıİSTANBUL-ADDIS ABABA

İstanbul Havalimanında THY kontuarı önünde saat 15:30’da buluşmanın ardından saat 18:20 de THY ile Addis Ababa’ya hareket ediyoruz. Geceleme Uçakta. Gece yarısı Addis Ababa’ya varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Azzeman Hotel’de.

2. Gün 21 Eylül 2022 ÇarşambaADDIS ABABA-ARBA MINCH

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Etiyopya Ulusal Müzesi’ni geziyor ve burada dünyanın en eski insan fosili olan Lucy’i görüyoruz. Sonrasında Arba Minch şehrine gitmek için havaalanına hareket ediyoruz. 1 saatlik uçuş sonrası Arba Minch’e vardığımızda otele yerleşiyoruz ve sonrasında Chamo gölünde tekne turuna çıkıyoruz. Bu gölde yabanıl hayatı görüyoruz (timsah Hipopotam vs) Akşam yemeği ve konaklama Paradise Lodge Arba Minch’te.

3. Gün 22 Eylül 2022 PerşembeARBA MINCH-KONSO-JINKA (250km)

Sabah muhteşem vadi manzaralı mekândaki kahvaltı sonrası dağları teraslayarak tarıma ve yerleşime açan, Etyopya’nın tüm yerel kabileleri içinde en çalışkanlığı ile dikkat çeken Ari kabile yerleşimlerini ve muhteşem coğrafi manzaraları molalarla fotoğraflayarak geçip Jinka’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Eco Lodge Jinka’da.

4. Gün 23 Eylül 2022 CumaJINKA-MURSI-TURMI

Çok erken kahvaltı sonrası, Afrika’nın en etkileyici kültürlerinden birine sahip olan Mursi kabilesini görmek için Mago national Park sahasına giriyoruz. Kadınlarının olgunluğa ulaşmadan alt dudaklarını yararak, kilden tabaklar takması ve kulaklarını geniş bir şekilde delip halka küpeler takmasıyla ünlü geleneksel yaşamları görüntülüyoruz. Öğleden sonra Jinka’ya dönüp yemek yedikten sonra yerel pazarları gezerek muhteşem Afrika pazarı fotoğrafları çekiyoruz. Hamer halkını ve köyünü görmek için Dimeka üzerinden Turmi’ye doğru yola çıkıyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme Turmi’de. Busca Lodge.

5. Gün 24 Eylül 2022 CumartesiTURMI

Sabah kahvaltısının ardından Dasenech Kabilesi’ni ziyaret etmek için yaklaşık olarak 70 km sürecek Omorate yolculuğuna başlıyoruz. Kabile ziyaretinden sonra Dimeka yerel pazarına doğru yola çıkıyoruz. Hamer, Bena ve Karo kabilelerinin katıldığı pazarda geçirdiğimiz renkli zamandan sonra otele dönüş. Konaklama ve akşam yemeği Busca Lodge’da.

6. Gün 25 Eylül 2022 Pazar TURMI-KONSO (210 km)

Kahvaltının ardından saatlik güzel bir yolculuk sonrası Konso’ya varış. Otelimize yerleştikten sonra UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Konso Köyü’ne Konso Halkı’nı tanımaya gidiyoruz. 900 yıllık köyde, teraslarda taşlardan yapılmış evleri geziyoruz ve yerli halkla tanışıyoruz. Konso halkının ziyaretinden sonra otelime dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kanta Lodge’da.

7. Gün 26 Eylül 2022 PazartesiKONSO-DORZE-ARBA MINCH

Kahvaltıdan sonra, Konso’dan ayrılıp 2 saatlik bir yolculuk sonra Rift vadisi’ni tepeden gören muhteşem manzaralı Dorze köyüne gidiyoruz. Dorze halkı, bambu ve sahte muzdan yapılmış yuvarlak fil şekilli evleri ve geleneksek dansları ile bilinmektedir. Ziyaretimizin ardından Arba Minch’e geliyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Paradise Lodge Arba Minch’de.

8. Gün 27 Eylül 2022 SalıARBA MINCH-ADDIS ABABA

Sabah kahvaltı sonrası check out işlemlerimizin ardından havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Saat 13.15’te Addis Ababa’ya uçuyoruz. Başkente varışımızın ardından şehirde panoromik bir tur yapıp Etiopya halkı için özel bir gün olan Meskel kutlamalarını seyretmek için Meskel meydanına gidiyoruz. Akşam, başkentin en meşhur restoranında yemek yerken Etiyopya’nın bütün yerel kabilelerinin müzik dans ve folklorik gösterilerini izliyoruz. Sonrasında havalimanına gidiyoruz.

9. Gün 28 Eylül 2022 ÇarşambaADDIS ABABA-İSTANBUL

Cumartesi gününe geçtiğimiz ilk saatte 00:40 ta THY ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. Gezimiz aynı günün sabahında Atatürk Havalimanı’nda sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Admin – Nisan 03, 2017:

Yorum 2

Ahsan – Nisan 01, 2017:

Yorum 1

Kişi 3 – Nisan 2017:

Yorum 2


Görüş Bildirin

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.