CEZAYİR TURU

TİPAZA – KONSTANTİN – BATNA – BİSKRA – GHARDİA – TİMİMOUN – BENİ ABBES – TAGHİT – BECHAR- ORAN

16 KASIM - 23 KASIM 2024

UNESCO Dünya Mirasları

Tipasa ve Cherchell Ziyareti

Tipasa, antik Roma kenti olarak bilinen ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan bir tarihi mirasa sahiptir. Cherchell'deki Ulusal Kötülük Müzesi, zengin mozaik eserleri ve tarihi kalıntılarıyla ilgi çekici bir kültürel deneyim sunar.

Cezayir Şehir Turu

Cezayir'in tarihi bölgeleri olan Bastion 23 ve Kasbah, şehrin zengin geçmişine ışık tutar. Büyük Camii'nin muhteşem mimarisi ve şehir merkezinin çekici atmosferi, Cezayir'in kültürel ve dini mirasını keşfetmek için harika bir fırsat sunar.

Annaba ve Guelma Keşfi

Annaba'da San Augustin Bazilikası ve Roma dönemine ait kalıntılar, tarih ve arkeoloji meraklıları için büyüleyici bir deneyim sunar. Guelma'da, Antik Roma tiyatrosu ve arkeoloji müzesi, zengin geçmişe sahip bu bölgenin izlerini takip etmek için mükemmel bir fırsat sunar

Thamugadi Antik Kenti

Timgad'da, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Thamugadi antik kenti, Afrika'daki Roma uygarlığının görkemli bir örneğidir.


Program (8 gün)

1. Gün 16 Kasım 2024 Cumartesi İSTANBUL – CEZAYİR - TİPAZA

Sabah 05:30’da İstanbul havalimanı THY kontuarı önünde buluşma ve gerekli işlemlerden sonra saat =8:10’da Türk Havayolları’nın tarifeli seferiyle Cezayir’in başkenti Cezayir’e uçuyoruz. Yerel saatle =9:55’te varışımızın havaalanında yerel rehberimiz ve tur aracımızla buluşup Tipasa’ya doğru yola çıkıyoruz. Antik Roma kenti olan Tipasa UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alıyor. Rehberimiz eşliğinde Hıristiyanlık öncesi ve Bizans dönemlerinde var olan tarihi kentin kalıntılarını keşfettikten sonra deniz ürünleri restoralnlarının birinde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemeğimizin ardından kısa bir yolculuk yapıp Cherchell’e varıyoruz. Bu küçük kasabadaki Ulusal Kötülük Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Buradaki buluntular ve mozaik eserler oldukça ilgi çekicidir. Dönüşte Romalı kadının mezarı anlamına gelen Kbor er Roumia'yı ziyaret ediyoruz. Helenistik ve Firavun dönemine ait unsurların yanı sıra yerel unsurları da barındıran taş bir yapıdır. Burası esas olarak Mauretania Kralı II. Juba ve eşi Kraliçe II tarafından işgal edilmiştir UNESCO'nun nesli tükenmekte olan dünya kültür mirası listesinde yer almaktadır. Ziyaretimizin ardından başkente ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini yerel restoranda yiyoruz. Konaklama Lamaraz Otel’de.Vb.

2. Gün 17 Kasım 2024 PazarCEZAYİR ŞEHİR TURU

Sabah otelde kahvaltının ardından yerel rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde Cezayir turumuz başlıyor. Bastion 23'ü ve ardından Cezayir Kasbah'ını ziyaret ediyoruz. Mücahit müzesi ile deneme bahçesi ve şehitlik dağı ziyaretinin ardından. Büyük camii ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini serbest zamanda alıyoruz. Öğleden sonra ise şehir merkezini geziyoruz. Yöresel bir restoranda akşam yemeğini hep birlikte yiyor ve sonrasında otelimize dönüyoruz. Konaklama aynı otelde.

3. Gün 18 Kasım 2024 PazartesiCEZAYİR – ANNABA – GUELMA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyor ve 07:30'da Cezayir Hava Yolları'nın iç hat uçuşuna biniyor ve yaklaşık 1 saatlik uçuşun ardından 08:30'da Constuntine'e varıyoruz. Turistik aracımız bizi havaalanında karşılıyor ve bir saatlik Annaba yolculuğunun ardından Annaba kasabasını ziyaret ediyoruz. İlk olarak San Augustin Bazilikası'nı ziyaret ediyoruz. Ardından kazılarda ortaya çıkarılan Roma dönemine ait Hippo Regius'u ziyaret ediyoruz. Öğle vakti serbest zaman sonrasında ise Guelma yolculuğumuza devam ediyoruz. Burada Antik Roma tiyatrosunu ve arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Bouchahrine Kompleksi.

4. Gün 19 Kasım 2024 SalıGUELMA – TİMGAD – BATNA (195 km)

Sabah kahvaltımızın ardından Timgad yolculuğumuz başlıyor. Antik Roma uygarlığının Afrika'daki en büyük yerleşim yerinin kalıntılarını barındıran Thamugadi antik kentinin de bulunduğu UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alıyor. Orijinal bir Numidian mimari örneği olarak Medracen'in mezarını ziyaret ettikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

5. Gün 20 Kasım 2024 ÇarşambaBATNA – ELKOUROUB - KONSTANTİN

Sabah kahvaltısı sonrası Numidya kralı Massinisa'nın mezarını ziyaret etmek üzere Elkouroub'a gidiyoruz. Geziler için Konstantin'e geçildikten sonra etrafı derin bir vadiyle çevrili olan kent, “köprüler kenti” olarak anılıyor. Kanyonun üstünde yerden 196 metre yükseklikte bulunan M'cid köprüsünü ziyaret ediyoruz, buradan manzara oldukça etkileyici. Sonraki durağımız Souk el-Ghazal Camii ve çift minareli Emir Abdelkader Camii. Bugün ayrıca Ahmed Bey Sarayı'nı görüp teleferik yolculuğuna çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün 21 Kasım 2024 PerşembeKONSTANTİN - CEMİLE - KONSTANTİN

Sabah kahvaltımızın ardından Konstantin yolculuğumuza devam ediyoruz. Kentin antik Roma döneminden kalma Tiddis kalıntılarını ve Cirta Ulusal Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Tarihi merkez La Medina'da yürüyoruz. Gezilerimizin ardından Dejemila’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan “Güzel” Cemile’ye varıyoruz. Öğle yemeğinin ardından rehberimiz eşliğinde eski adı Cuicul olan bu tarihi kenti keşfediyoruz. Ardından 1 saat yolculuk yapıp Sétif’e varıyoruz. Roma döneminde bölgenin başkentiydi. Daha sonra Constuntine'e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün 22 Kasım 2024 CumaKONSTANTİN – ORAN

Sabah kahvaltısından sonra havalimanına gidiyoruz. Buradan iç uçuşla Oran'a hareket ediyoruz. Saat 13.15'te Oran'a varıyoruz. Turistik aracımız ile Oran'ı keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz sırasında İspanyollar tarafından inşa edilen ve tarihi 16. yüzyıla kadar uzanan Santa Cruz Kalesi ve Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Burası hakim bir tepe üzerinde yer aldığından muhteşem bir şehir ve deniz manzarası sunuyor. Bu büyülü turun ardından akşam yemeği ve serbest zaman sonrası otele dönüyoruz. Konaklama Oran’da.

8. Gün 23 Kasım 2024 CumartesiORAN - İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor, Kuzey Afrika'nın en büyük sinagogu, Ahmed Zabana müzesi ve Beyin Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Panoramik ve yürüyüş turumuz sırasında şehrin kalbi olan 1 Kasım Anıtı, Sacré-Coeur Katedrali ve tren istasyonunu görme fırsatı buluyoruz. Ardından Oran havaalanına transfer olup Cezayir Havayolları’nın 16:55 uçuşu ile 6 saatlik yolculuğumuzun ardından bu unutulmaz turumuzu İstanbul Havalimanında 23:00 civarında tamamlıyoruz.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Kişi 1:

Yorum 1

Kişi 2:

Yorum 2

Kişi 3 :

Yorum 3


Görüş Bildirin