BÜYÜK BRİTANYA TURU

"İNGİLTERE-İSKOÇYA-KUZEY İRLANDA-İRLANDA-GALLER"

22 - 29 HAZİRAN 2024

Edinburgh Kalesi

1000 yıldır yıkılmadan ayakta duran Edinburgh Kalesi

Titanic Müzesi

Filmlere konu olmuş, ünlü Titanic Gemisinin yapıldığı yer

Stonehenge Anıtları

Neolitik ve Bronz Çağ arasında tarihlenen ünlü Stonehenge Anıtları


Glasgow Üniversitesi

İskoçya Kralı II. James'in isteği üzerine, 1451 yılında kurulmuş, Birleşik Krallık'taki en eski ve en prestijli araştırma üniversitelerinden biridir.


Program (8 gün)

1. Gün 22 Haziran 2024 Cumartesiİstanbul-Edinburg

Sabah saat 05:00’te İstanbul Havalimanı’nda buluşma ve gerekli işlemlerden sonra saat 07:30’da THY ile Edinburg’a hareket. Saat 10:00’da Edinburg’a varış pasaport işlemlerinin ardından havalimanında bizi bekleyen otobüsümüz ve yerel rehberimiz eşliğinde Edinburg turumuz başlıyor. Edinburgh şehir gezisi ile turumuza başlıyoruz. 1000 yıldır yıkılmadan ayakta duran Edinburgh Kalesi, Princess Sokağı, Üniversite Binası, St.Giles Katedrali, Edinburgh eski şehir meydanı, Kraliyet Botanik Bahçesi, Royal Mile Caddesi ve Carlton Tepesini geziyoruz. Sonrasında otelimize gidiyor ve check in yapıyoruz. Konaklama Edinburg’da.

2. Gün 23 Haziran 2024 PazarEdinburgh - Glasgow

Kahvaltının ardından check out yapıyor ve Edinburg’dan ayrılıp Galsgov’a doğru yol alıyoruz. Glasgow’a varışımızın ardından turumuz başlıyor. Kelvin Nehri, Glasgow Katedrali, Glasgow Üniversitesi ve ünlü tüccar meydanını ziyaret ediyoruz. Glasgow Müzesi’de göreceğimiz yerler arasında. Konaklama Glasgow’da.

3. Gün 24 Haziran 2024 PazartesiGlasgow- Belfast

Kahvaltı sonrası Glasgow’dan ayrılıyor ve adanın batısına doğru 1 saat yol alıyoruz. Buradan arabalı feribota biniyor ve Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’a geçiyoruz. Belfast şehir gezimiz sırasında ilk olarak Titanik Müzesi’ni geziyoruz. (Titanic gemisinin yapıldığı yer), parlamento binası, Belediye binası, Barış duvarı, Albert saati, Belfast highstreet, St. George pazarı, eski katedral, Botanik bahçeleri göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otelimize transfer. Konaklama Belfast’ta otelimizde.

4. Gün 25 Haziran 2024 SalıBelfast- Dublin

Kahvaltı sonrası Dublin’e hareket. 2 saatlik bir yolculuk sonrası Dublin’e varıyoruz. Dublin sehir gezisi, Parlamento binası, Ulusal müze, Liffey nehri, Trinity Koleji (Dışarıdan) Grafton caddesi, Merrion Meydanı,St.Patrick Kathedrali, O’connel Caddesi, St.Stephans parkı, Femine anıtı gezilebilecek yerlerden bazılarıdır. Konaklama Dublin şehir merkezi otelimizde.

5. Gün 26 Haziran 2024 ÇarşambaDublin-Cardiff

Sabah kahvaltısının ardından Rosslare varış. Buradan arabalı feribotla 4 saat sürecek yolculuk sonrası Fishguard’a varış. Feribottan inip tekrar aracımıza biniyor ve Cardiff’e varıp şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında hep birlikte yürüyerek kısa bir şehir turu yapıp güzel bir mekanda yemek yiyoruz. Gece konaklama Cardiff otelimizde.

6. Gün 27 Haziran 2024 PerşembeCardiff - Londra

Sabah kahvaltısının ardından Cardiff şehir gezisi. Milenyum stadyumu, Cardiff Kalesi Galler müzesi, Başbakanlık binası, Belediye binası, Adalet sarayı gezilecek yerlerden bazılarıdır. Londra’ya gidiş güzergahımızın üzerinde Neolitik ve Bronz Çağ arasında tarihlenen ünlü Stonehenge anıtlarını görüyoruz. Ardından Londra’ya varış. Konaklama Londra şehir merkezi otelimizde.

7. Gün 28 Haziran 2024 CumaLondra

Kahvaltı sonrası Panoramik Londra gezisi, Buckingham sarayı, St James Park, parlamento meydanı ve binası, West Minister kilisesi, Big Ben saat kulesi, West Minister köprüsü, Thames Nehri, White Hall, basbakanlık evi, Leicester Meydanı, Piccadally meydanı, Covent Bahçesi gezilecek yerlerden bazılarıdır. Geceleme Londra merkez otelimizde.

8. Gün 29 Haziran 2024 CumartesiLondra- İstanbul

Kahvaltı sonrası check out işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ardından British Müzesi’ni geziyoruz. Öğleden sonra ise İstanbul uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Saat 17.00’de İstanbul’a uçuş. Turumuz İstanbul Havalimanı’nda saat 22:55’da sona eriyor.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Kişi 1:

Yorum 1

Kişi 2:

Yorum 2

Kişi 3:

Yorum 3


Görüş Bildirin