BÜYÜK BRİTANYA TURU

"İNGİLTERE-İSKOÇYA-İRLANDA-GALLER"

Londra, Birmingham, Liverpool, Edinburg, Glosgow, Belfast, Dublin, Cardiff

02 - 11 TEMMUZ 2019

Edinburgh Kalesi

1000 yıldır yıkılmadan ayakta duran Edinburgh Kalesi

Stonehenge Anıtları

Neolitik ve Bronz Çağ arasında tarihlenen ünlü Stonehenge AnıtlarıProgram (10 gün)

1. Gün 02 Temmuz 2019 Salıİstanbul-Londra-Birmingham

Sabah saat 06:00’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşma ve gerekli işlemlerden sonra saat 08.40’ta THY ile Londra’ya hareket. Saat 10:50’de Londra ya varış, pasaport işlemlerinin ardından havalimanında bizi bekleyen otobüsümüz ile Oxford şehir gezisi için Oxford’a hareket. Oxford şehir gezisinin ardından Stratfordupon – Avon’a hareket. Burayı panoramik olarak gezdikten sonra ise Birmingham’a gidiyoruz. Konaklama Birmingham’da.

2. Gün 03 Temmuz 2019 ÇarşambaBirmingham- Liverpol

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik olarak Birmingham şehir gezisi yapıyoruz ve ardından liman ve sanayi kenti Liverpol’a hareket ediyoruz. Buraya varışımızla Tiyatro binası, Liverpool katedrali, St.Georges Hall, Albert dock, Mersey nehri, Liverpool stadı. Geceleme Liverpool şehir merkezi otelimizde.

3. Gün 04 Temmuz 2019 PerşembeLiverpool – Lake District – Edinburgh

Sabah kahvaltısının ardından Liverpol’da bir tur atıp ardından özel teknemiz ile Windermere nehri üzerinden İskoçya’nın tarihi kasabası olan Gretna Green’e varış ve ardından ünlü demirci dükkanını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Edinburgh’e geçiyoruz. Konaklama Edinburgh otelimizde.Sabah kahvaltısının ardından Liverpol’da bir tur atıp ardından özel teknemiz ile Windermere nehri üzerinden İskoçya’nın tarihi kasabası olan Gretna Green’e varış ve ardından ünlü demirci dükkanını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Edinburgh’e geçiyoruz. Konaklama Edinburgh otelimizde.

4. Gün 05 Temmuz 2019 CumaEdinburgh - Glasgow

Kahvaltının ardından: Edinburgh şehir gezisi ile turumuza başlıyoruz. 1000 yıldır yıkılmadan ayakta duran Edinburgh Kalesi, Princess Sokağı, Üniversite Binası, St.Giles Katedrali, Edinburgh eski şehir meydanı, Kraliyet Botanik Bahçesi, Royal Mile Caddesi ve Carlton Tepesi göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Glasgow’a geçiyoruz.Glasgow’da; Kelvin nehri, Glasgow Katedrali, Glasgow Üniversitesi ve ünlü tüccar meydanını ziyaret ediyoruz. Konaklama Glasgow’da.

5. Gün 06 Temmuz 2019 CumartesiGlasgow- Belfast

Kahvaltı sonrası Cairnryan'a varış, feribot ile Belfast şehrine geçiş. Belfast şehir gezisi, Parlamento binası, Belediye binası, Barış duvarı, Albert saati, Belfast highstreet, Stgeorge pazarı, eski katedral, Botanik bahçeleri göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otelimize transfer. Konaklama Belfast şehir merkezi otelimizde.

6. Gün 07 Temmuz 2019 PazarBelfast- Dublin

Kahvaltı sonrası Dublin’e hareket. Dublin sehir gezisi, Parlamento binası, Ulusal müze, Liffey nehri, Trinity Koleji, Grafton caddesi, Merrion Meydanı,St.Patrick Kathedrali, O’connel Caddesi, St.Stephans parkı, Femine anıtı gezilebilecek yerlerden bazılarıdır. Konaklama Dublin şehir merkezi otelimizde.

7. Gün 08 Temmuz 2019 PazartesiDublin-Cardiff

Sabah kahvaltısının ardından Rosslare varış, feribot ile Fishguard’a varış. Fishguard’a varışın ardından Cardiff’e varışın ardından serbest zaman. Gece konaklama Cardiff otelimizde.

8. Gün 09 Temmuz 2019 SalıCardiff - Londra

Sabah kahvaltısının ardından Cardiff şehir gezisi. Milenyum stadyumu, Cardiff Kalesi Galler müzesi, Başbakanlık binası, Belediye binası, Adalet sarayı gezilecek yerlerden bazılarıdır. Londra’ya gidiş güzergahımızın üzerinde Neolitik ve Bronz Çağ arasında tarihlenen ünlü Stonehenge anıtlarını görüyoruz. Ardından Londra’ya varış. Konaklama Londra şehir merkezi otelimizde.

9. Gün 10 Temmuz 2019 ÇarşambaLondra

Kahvaltı sonrası Panoramik Londra gezisi, Buckingham sarayı, St James Park, parlamento meydanı ve binası, West Minister kilisesi, Big Ben saat kulesi, West Minister köprüsü, Thames Nehri, White Hall, basbakanlık evi, Leicester Meydanı, Piccadally meydanı, Covent Bahçesi gezilecek yerlerden bazılarıdır. Geceleme Londra merkez otelimizde.

10. Gün 11 Temmuz 2019 PerşembeLondra- İstanbul

Kahvaltı sonrası check out işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Alış-veriş ve şehir keşfi için serbest zaman. İstanbul uçuşu için Londra havalimanına transfer oluyoruz. Saat 17.00’de İstanbul’a uçuş. Turumuz Atatürk Havalimanı’nda saat 22:50’da sona eriyoruz.

Yorumlar: Bu gezi hakkında görüş bildiren kişiler

Tura katılan kişi sayısı :

Admin – Nisan 03, 2017:

Yorum 2

Ahsan – Nisan 01, 2017:

Yorum 1

Kişi 3 – Nisan 2017:

Yorum 2


Görüş Bildirin

Önceki turlardan seçme fotoğraf ve videolar.